ua en ru

Переговори Обами з республіканцями завершилися нічим

Автор: RBC.UA
Президент США Барак Обама вперше припустив можливість часткового технічного дефолту США за своїми борговими зобов'язаннями після 2 серпня, коли закінчується термін для збільшення ліміту державного боргу США, повідомляє радіо "Свобода".

Президент США Барак Обама вперше припустив можливість часткового технічного дефолту США за своїми борговими зобов'язаннями після 2 серпня, коли закінчується термін для збільшення ліміту державного боргу США, повідомляє радіо "Свобода".

Виступаючи в Білому домі пізно ввечері в п'ятницю, Барак Обама підтвердив, що спікер палати представників республіканець Джон Бонер перервав переговори з адміністрацією про компроміс з питання про ліміт боргу. Республіканці, які мають у палаті представників більшість, відмовляються підвищувати ліміт без гарантій різкого скорочення бюджетних витрат.

Обама, водночас, висловив упевненість, що потрібне рішення вдасться знайти.

Вчора повідомлялося, переговори проходять важко. "Немає і натяку на прогрес, - заявив спікер палати представників республіканець Джон Бонер. - Відчуваю, що майбутній вікенд у Вашингтоні буде" спекотним ".

За словами членів конгресу, дискусії відбулися за закритими дверима, демократи не взяли участь у консультаціях. Раніше вчора сенат США, більшість у якому контролюють демократи, проголосував проти схваленого палатою представників законопроекту, що санкціонує збільшення межі держзапозичень країни.

19 липня 2011 р. Обама оголосив про досягнення компромісу з сенатом і згоду парламентарів внести поправки в план скорочення державних витрат та збільшення податків в обмін на підвищення обсягу зовнішніх запозичень.

Нагадаємо, республіканці і демократи ведуть напружені переговори про заходи по скороченню бюджетного дефіциту на найближче десятиліття. Мінфін США не раз попереджав, що ліміт запозичень повинен бути підвищений до 2 серпня 2011 р., інакше США можуть допустити дефолт по своїх зобов'язаннях. Уряд просить конгрес дозволити додаткові запозичення на суму до 2 трлн. дол

Адміністрація Обами хоче досягти скорочення бюджетного дефіциту на сумарні 2,4 трлн. дол протягом 10 років. Проте, в Білому домі вважають, що досягати цієї мети варто за рахунок зниження федеральних витрат і підвищення податків. Республіканці визнають тільки скорочення держвитрат на такі дорогі соціальні програми, як Medicare і Medicaid. На даний момент, члени Конгресу погодили скорочення держвидатків на 1,5 трлн дол.

Раніше Барак Обама в інтерв'ю телекомпанії CBS повідомив, що в разі оголошення дефолту в США на початку серпня, уряд не зможе гарантувати виплату пенсій американцям. "У нас просто може не вистачити грошей у скарбниці", - заявив американський Президент.

11 липня ц.р. директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард заявила, якщо США не підвищать свій верхній ліміт запозичень, це призведе "до вкрай небезпечних наслідків" для світової економіки в цілому. "Якщо стелю запозичень не підняти, процентні ставки різко зростуть, а фондові ринки впадуть", - заявила Лагард. За її словами, це створить загрозу для головної мети МВФ - збереження стабільності у світовій економіці.

1 червня ц.р. палата представників США (нижня палата конгресу) відхилила підвищення ліміту кредитування країни на 2,4 трлн дол. Більшість тих, хто не підтримав цю міру - представники Республіканської партії. Парадокс в тому, що пропозиція підвищити ліміт на 2,4 трлн. дол раніше виходила саме від республіканців.

Раніше, 16 квітня Обама нагадав, що провал спроб підняти допустиму межу держборгу може "зіштовхнути світову економіку назад в рецесію".

Згідно з чинним законодавством, державний борг США не може перевищити 14,29 трлн. дол. На початку січня 2011 р. він вперше в історії країни перевищив 14 трлн дол, а станом на 1 квітня становив 14 трлн 251 млрд 174,5 млн дол.

В кінці червня 2010 р. Міністерство фінансів США повідомляло, що державний борг США зросте до 13,6 трлн дол до кінця 2010 р. і досягне суми приблизно в 19,6 трлн дол до 2015 р., що складе 102% ВВП країни .