Напередодні другого туру виборів на пост президента Франції розрив між рештою суперниками: кандидатом від соціалістів Франсуа Олландом та чинним президентом-консерватором Ніколя Саркозі - скоротився до 4%. Раніше опитування респондентів показували, що розрив між кандидатами варіюється в межах від 6 до 10% на користь Олланда.
Напередодні другого туру виборів на пост президента Франції розрив між рештою суперниками: кандидатом від соціалістів Франсуа Олландом та чинним президентом-консерватором Ніколя Саркозі - скоротився до 4%. Раніше опитування респондентів показували, що розрив між кандидатами варіюється в межах від 6 до 10% на користь Олланда, повідомляє Reuters.
На думку політологів, це найбільше досягнення такого роду, якого домагався чинний президент після остаточного оголошення результатів першого туру голосування. Зокрема, за даними організації Ifop-Fiducial, зараз за Олланда готові віддати свої голоси 52% респондентів, за його конкурента - 48%. Всього в опитуванні, що проходило з 1 по 4 травня ц.р., брали участь 1 тис. 225 осіб.
Сьогодні, 5 травня 2012 р., з 0:00 за місцевим часом у Франції оголошено "день тиші". В цей день заборонені будь-які агітаційні виступи та оголошення результатів опитувань громадської думки.
Головна політична "інтрига", на основі якої зараз побудована риторика кожного з кандидатів, стосується питання - кому дістануться голоси Марін Ле Пен, яка вибула в першому турі. Справа в тому, що спільної кількості цих голосів вистачить для перемоги будь-якого з кандидатів. Сама Ле Пен, виступаючи перед своїми прихильниками, оголосила, що опустить в урну порожній бюлетень, і закликала її виборців голосувати на власний розсуд.
За результатами першого туру виборів у Франції кандидат від партії соціалістів Франсуа Олланд лідирує з результатом в 28,63% голосів. Чинний Президент Франції Ніколя Саркозі набрав 27,08% голосів.
Популярність Саркозі зараз знаходиться на дуже низькому рівні. Намагаючись заробити собі очки, він в останній місяць посилив антиіммігрантську риторику, виступивши за обмеження припливу іноземців, а також за урізання для них соціальних пільг. Експерти відзначають, що такі висловлювання йдуть чинному главі Франції тільки на шкоду, тому що виборці розуміють, що політик робить це заради підвищення електоральної привабливості. Нагадаємо, головним передвиборчим обіцянкою Саркозі є досягнення Францією бездефіцитного бюджету до 2016 р., в той час як Олланд обіцяє підтримку рядовим французам, критикуючи діючого Президента за близькість до великого бізнесу.