ua en ru

Перед відкриттям ринків нафта знаходиться на максимумі трьох торговельних днів

Автор: RBC.UA
Нафта на біржах у Нью-Йорку і Лондоні за підсумками торгів 25 травня 2012 р. трохи подорожчала. При цьому ціни на нафтові ф'ючерси істотно не змінилися і досягли до кінця минулого тижня максимальних значень за три торгові дні.

Нафта на біржах у Нью-Йорку і Лондоні за підсумками торгів 25 травня 2012 р. трохи подорожчала. При цьому ціни на нафтові ф'ючерси істотно не змінилися і досягли до кінця минулого тижня максимальних значень за три торгові дні.

Результати торгів для контрактів першої позиції 25 травня склали:
- офіційна ціна ф'ючерсу IPE Brent Crude (липень) на електронній товарній біржі InterContinental Exchange Futures Europe (ICE Futures Europe) в Лондоні підвищилася на 28 центів (+0,3%) і встановилася на позначці 106,83 дол./бар. при діапазоні котирувань 106,02-107,24 дол./бар.;
- офіційна ціна ф'ючерсу Light, Sweet Crude Oil (липень) на терміновій товарній біржі New York Mercantile Exchange (NYMEX) в Нью-йорку піднялася на 20 центів (+0,2%) і встановилася на позначці 90,86 дол./бар. при діапазоні котирувань 90,20-91,23 дол./бар.

Нафта на біржах подорожчала 25 травня другий раз поспіль, що було викликано продовженням технічних покупок нафтових ф'ючерсів. Після двох сесій зростання ціни на нафтові ф'ючерси підвищилися в середньому на 1% і частково відіграли своє недавнє падіння. Привабливі умови для покупок нафтових ф'ючерсів сформувалися після того, як за підсумками торгів 23 травня офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) впала до свого майже семимісячного мінімуму, встановившись нижче 90 дол./бар., а офіційна ціна нафти Brent вперше приблизно за п'ять місяців встановилася нижче 106 дол./бар.

Продовженню покупок нафтових ф'ючерсів 25 травня додатково сприяли очікування поліпшення фінансової ситуації в Європі, якщо будуть запущені в обіг єдині бонди країн єврозони. Разом з тим відсутність практичних результатів на переговорах в Багдаді по ядерній програмі Ірану теж сприяла формуванню підвищеного попиту на нафту через побоювання скорочення її поставок з Близького Сходу.

Індекс споживчої довіри в США в травні 2012 р., за остаточними даними Мічиганського університету, склав 79,3 пункту порівняно з 76,4 пункту у квітні ц.р. Індикатор споживчих настроїв виявився кращим за очікування експертів, що обмежили його зростання відміткою 77,8 пункту, що теж допомогло зростанню нафтових котирувань.

Штормова активність в Північній Атлантиці в сезоні 2012 р., на думку фахівців Національного управління США з дослідження океану і атмосфери (National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA), буде близька до норми. В майбутньому сезоні, який традиційно починається з 1 червня і триває шість місяців, в Північній Атлантиці з вірогідністю 70% очікується від 9 до 15 сильних тропічних штормів, з яких від 4 до 8 досягнуть сили ураганів, в тому числі приблизно від 1 до 3 стануть дуже сильними ураганами.

Згідно зі статистикою спостережень NOAA за останні приблизно 30 років, щорічно в цій частині Світового океану зазначалося в середньому 12 тропічних штормів, у тому числі 6 ураганів, з яких 3 були дуже сильними. Правда, фахівці NOAA не прогнозували, скільки штормів і ураганів в цьому сезоні доведеться на акваторію Мексиканської затоки, на шельфі якої видобувається практично третина всієї американської нафти.

В цілому за минулий торговельний тиждень 21-25 травня офіційна ціна нафти WTI на біржі NYMEX знизилася на 0,62 дол./бар., або на 0,7%, а барель нафти Brent на біржі ICE Futures Europe став дешевше на 0,31 дол., або на 0,3%. При цьому цінова різниця між нафтовими еталонами Brent і WTI за підсумками попереднього торгового тижня змінилася незначно і склала 15,97 дол. проти 15,66 дол. тижнем раніше.