ru ua

Пентагон: Нового лідера "Аль-Кайєди" чекає доля бен Ладена

Автор: RBC.UA
Нового лідера "Аль-Кайєди" чекає доля Усами бен Ладена. Про це повідомив на прес-конференції в Пенгатоні міністр оборони США Роберт Гейтс.

Нового лідера "Аль-Кайєди" чекає доля Усами бен Ладена. Про це повідомив на прес-конференції в Пенгатоні міністр оборони США Роберт Гейтс, передає радіостанція "Голос Америки".

За його словами, Айману аз-Завахірі доведеться дуже нелегко в якості нового лідера "Аль-Кайєди", оскільки в нього немає тієї "особливої ​​харизми", яка була у бен Ладена.

Гейтс також зазначив, що у Завахірі, який був заступником бен Ладена, немає також практичного досвіду проведення операцій, який був у керівника "Аль-Кайєди", вбитого минулого місяця американським спецназом в Пакистані. "Ця заява" Аль-Кайєди "нагадує нам про те, що, незважаючи на те, що знищення бен Ладена і цілого ряду інших терористів було для них величезною втратою, ця організація намагається закріпитися, намагається знайти заміну своїм убитим членам і залишається прихильною цілям, поставленим бен Ладеном", - сказав Гейтс.

У прес-конференції також взяв участь керівник Об'єднаного комітету начальників штабів ВС США адмірал Майк Маллен, який заявив, що американські військові вистежать нового лідера "Аль-Кайєди". "Він і його організація все ще представляють для нас загрозу. Нам вдалося знайти і знищити бен Ладена, і, поза всяким сумнівом, те ж саме станеться з Завахірі", - заявив Маллен.

Міністр оборони Гейтс сказав, що Пакистан залишається важливим союзником, і лінії комунікацій між двома країнами повинні залишатися відкритими. "Ми потрібні один одному, причому не тільки в контексті операцій в Афганістані. Пакистан є одним з важливих чинників підтримки стабільності в Центральній Азії, тому я вважаю, що нам слід підтримувати і покращувати ці відносини", - зазначив Гейтс.

Адмірал Маллен, який, як і Гейтс, часто бував у Пакистані, каже, що терористи в Центральній Азії намагаються заволодіти пакистанської ядерної технологією. "Я побоююся поширення цієї технології в майбутньому і того, що вона може потрапити в руки терористів, багато з яких дуже активно діють в регіоні, який представляє величезний інтерес не тільки для нашої країни, але, я думаю, і для всього світу", - відзначив Маллен.

Зазначимо, з тих пір як був знищений бен Ладен, відносини США з Пакистаном різко погіршилися, і деякі члени Конгресу ставлять під питання доцільність надання Ісламабаду зовнішньої допомоги в розмірі мільярдів доларів.

У той же час, для міністра оборони Гейтса ця зустріч з пресою, ймовірно, стане останньою. Наприкінці цього місяця він іде у відставку після чотирьох з половиною років перебування на посаді керівника Пентагону. Новим міністром оборони Президент Барак Обама призначив нинішнього директора ЦРУ Леона Панетту.

Нагадаємо, вчора "Аль-Кайєда" повідомила, що новим головою організації став колишній заступник бен Ладена 59-річний єгиптянин Айман аз-Завахірі.

Зазначимо, що Айман Завахірі відомий у колах екстремістів як письменник. У 1974 р. він закінчив медичний факультет Каїрського університету за спеціальністю "хірург". За неофіційними даними, в 1970-і роки він став одним з лідерів угруповання "Ісламський джихад". У 1981 р. Айман Завахірі був арештований за підозрою в причетності до вбивства президента Єгипту Анвара Садата. Після відбуття ув'язнення в тюрмі він вирішив стати найманцем в Афганістані. У Єгипті Айман Завахірі заочно засуджений до смертної кари. Інтерпол 25 вересня 2001 видав ордер на його арешт.

Нагадаємо, бен Ладен був убитий 2 травня ц.р. в особняку в місті Абботтабад в 50 км від Ісламабаду (Пакистан). Спочатку його особа була встановлена бійцями спецназу США за зовнішнім виглядом. Пізніше тест ДНК на 99% підтвердив, що в ході спецоперації було ліквідовано саме "терорист номер один".