Печерський райсуд задовольнив клопотання адвоката Ігора Діденка Ігоря Степанова і направив справу проти І.Діденка та Анатолія Макаренка на вивчення в Генеральну прокуратуру України та на додаткове розслідування.
Печерський райсуд задовольнив клопотання адвоката Ігора Діденка Ігоря Степанова і направив справу проти І.Діденка та Анатолія Макаренка на вивчення в Генеральну прокуратуру України та на додаткове розслідування, передає кореспондент РБК-Україна.
Згідно клопотанню, слідчі СБУ "тенденційно підійшли до розслідування даної справи". І.Степанов пояснив, що газові домовленості, в тому числі і розмитнення газу RosUkrEnergo ухвалювалися не господарюючими суб'єктами, зокрема НАК "Нафтогазом", а головами урядів двох країн, тому необхідно дану справу спрямувати на дорозслідування.
Адвокати інших підсудних - Т.Шепітька та А.Макаренка не заперечили проти такого клопотання, однак проти виступали представники прокуратури.
Адвокат колишнього першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" І.Діденка Ігор Степанов не виключає, що справа його підзахисного може бути об'єднана з кримінальною справою проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко
Відповідаючи на питання, чи можуть об'єднати справи І.Діденка та Ю.Тимошенко, І.Степанов зазначив: "Це досить складне питання...я не розумію, як це можна зробити, але можна, якщо направити справу на додаткове розслідування, і об'єднати її у провадженні у прокуратурі".
Адвокат не виключив, що після аналізу обвинувачувального вироку, в ГПУ можуть прийняти рішення про додаткове розслідування даної справи.
"Прокуратура перевірятиме обвинувачувальний висновок на відповідність в частині правильності кваліфікації обвинувачення І.Діденка...І.Діденко, за діючої кваліфікації, звинувачується в тому, що він особисто вкрав 11 млрд куб. м. газу...для того, щоб отримати власну вигоду, збільшивши доходи НАК "Нафтогаз".
Відзначимо, сьогодні в Печерському райсуді Києва проходило судове засідання з розгляду кримінальної справи по суті проти колишнього глави Державної митної служби України А.Макаренка і колишнього першого заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" І.Діденка.
Нагадаємо, 14 квітня на слуханні суд не задовольнив клопотання адвокатів А.Макаренка та І.Діденка щодо відведення. Адвокати підсудних звернулися з проханням замінити суддів на інших, проте дане клопотання не було задоволено.
Раніше, 25 березня ц.р. кримінальну справу щодо розтрати посадовими особами НАК "Нафтогаз України" 11 млрд куб. м природного газу було направлено до Печерського районного суду міста Києва для розгляду по суті. Так, прокурор м. Києва 25 березня 2011 р. затвердив обвинувачувавльний вирок у кримінальній справі, порушеній за фактом розтрати посадовими особами НАК "Нафтогаз України" шляхом зловживання своїм службовим становищем 11 млрд куб. м природного газу вартістю 15 млрд 925 млн грн, що належали компанії RosUkrEnergo, за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.
Як повідомлялося, Служба безпеки України 23 березня 2011 р. направила до прокуратури Києва дану кримінальну справу для затвердження обвинувального вироку.
Відзначимо, RosUkrEnergo (50% належить "Газпрому", решта - структурам бізнесмена Дмитра Фірташа) більше двох років судився з НАК "Нафтогаз України". До 2009 р. RUE постачала російський газ в Україні та за кордон. Але потім компанію виключили зі схеми поставок. 11 млрд куб. м сировини, що належали їй, які на той момент знаходилися в підземних газосховищах України, "Нафтогаз" повертати трейдеру відмовився. У минулому році Стокгольмський арбітражний суд зобов'язав "Нафтогаз" повернути RosUkrEnergo 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф у товарній формі в розмірі 1,1 млрд куб. м газу. Крім того, суд зобов'язав "Нафтогаз" заплатити RosUkrEnergo 197 млн дол. за порушення контракту.
На початку червня 2010 р. СБУ порушила справу за фактом нанесення збитків Україні у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу. У даній справі звинувачення були пред'явлені колишньому першому заступнику голови НАК І.Діденку, екс-голові Держмитниці А.Макаренку і колишньому заступнику начальника Енергетичної регіональної митниці Тарасу Шепітьку. Досудове слідство у справі закінчено 18 березня 2011 р.
Варто відзначити, А.Макаренко та І.Діденко постійно знаходяться під арештом у Лук'янівському слідчому ізоляторі.