Адвокат колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка Деніел Горовіц повідомив деякі подробиці звільнення Лазаренка з каліфорнійської в'язниці Terminal Island. Як виявилося, Лазаренко, ледь вийшовши на волю, знову опинився за гратами. Тепер - у зв'язку з невизначеністю свого статусу в США. Очікується, що екс-прем'єр залишиться в ізоляторі в місті Сакраменто до тих пір, поки американська влада не прийме рішення про його легалізації або депортації.
Адвокат колишнього прем'єр-міністра Павла Лазаренка Деніел Горовіц повідомив виданню "Комерсант-Україна" деякі подробиці звільнення Лазаренка з каліфорнійської в'язниці Terminal Island. Як виявилося, Лазаренко, ледь вийшовши на волю, знову опинився за гратами. Тепер - у зв'язку з невизначеністю свого статусу в США. Очікується, що екс-прем'єр залишиться в ізоляторі в місті Сакраменто до тих пір, поки американська влада не прийме рішення про його легалізації або депортації.
У політика немає ні чинної візи (термін дії останньої завершився ще у 2000 році), ні статусу політичного біженця (у 1999 році екс-прем'єр подавав прохання про його надання, але через розпочатого судового процесу імміграційна служба США так і не ухвалила відповідне рішення ).
Читайте також: Павло Лазаренко вийшов на свободу з американської в'язниці
Нагадаємо, що вчора повідомлялося про те, що екс-прем'єр-міністр України Павло Лазаренко вийшов на свободу, де відбував більше 10 років за фінансові махінації. Втім Даніел Горовіц заявляв, що говорити про вихід Лазаренка на волю немає підстав.
Генеральна прокуратура України зазначає, що при поверненні Лазаренка до країни його одразу ж заарештують. За даними захисників колишнього прем'єра, в Україні йому інкримінують близько півсотні кримінальних справ.
14 вересня ц.р. повідомлялося, що Лазаренко перевели у в'язницю з низьким режимом безпеки для підготовки до виходу.
Лазаренко був депутатом Верховної Ради України 1-го, 2-го і 3-го скликання (1999-2002 рр..). З березня 1992 р. представляв Президента України в Дніпропетровській області. У 1994 р. знову обраний народним депутатом України, а в червні того ж року обраний головою Дніпропетровської обласної ради. З вересня 1995 р. Лазаренко обіймав посаду першого віце-прем'єр-міністра, а з травня 1996 по липень 1997 р. - прем'єр-міністра України. 4 серпня 1997 Лазаренко очолив депутатську фракцію "Єдність" у Верховній Раді України. У вересні 1997 року обраний головою Всеукраїнського об'єднання "Громада".
Читайте також: Підлітки пограбували маєток Павла Лазаренка в Каліфорнії (фото)
14 вересня 1998 Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу проти Лазаренка за розкрадання державного майна в особливо великих розмірах. Правосуддя Швейцарії засудило Лазаренка до ув'язнення за відмивання грошей у банках Швейцарії.
17 лютого 1999 Верховна Рада прийняла рішення про зняття депутатської недоторканності з Лазаренка. За тиждень до цього він виїхав з України вСША, де після затримання просив про політичний притулок. Як повідомлялося, поки Лазаренко відбував тюремний термін, його особняк в Каліфорнії пограбували підлітки.
Згідно з рейтингом найбільших корупціонерів світу, складеному в 2008 р. Світовим банком за спільною програмою з ООН "Повернення викрадених активів", Павло Лазаренко увійшов у десятку найбільш корумпованих державних діячів світу.