ru ua

Павло Балога вийшов із фракції Партії регіонів

Автор: RBC.UA
Народний депутат України Павло Балога вийшов зі складу парламентської фракції Партії регіонів. Про це сьогодні, 16 квітня, в ході пленарного засідання Верховної Ради (ВР) оголосив спікер парламенту Володимир Рибак.

Народний депутат України Павло Балога (на фото) вийшов зі складу парламентської фракції Партії регіонів. Про це сьогодні, 16 квітня, в ході пленарного засідання Верховної Ради (ВР) оголосив спікер парламенту Володимир Рибак.

Читайте також: За необхідності суд буде позбавляти депутатів їхніх повноважень, - Єфремов

"Оголошую про вихід Павла Балоги зі складу фракції Партії регіонів згідно із власноруч поданою заявою", - заявив Рибак.

Зазначимо, що Павло Балога в перший день роботи Ради VII скликання приєднався до Партії регіонів, але згодом, у грудні минулого року, написав заяву про вихід із фракції. Втім, у квітні йому довелося написати повторну заяву.

Павло Балога вийшов із фракції Партії регіонів

8 лютого Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) скасував депутатські повноваження Павла Балоги, а також самовисуванця Олександра Домбровського, який переміг в 11-му окрузі у Вінницькій області. 14 лютого ВАСУ надіслав сторонам копії рішень про визнання недостовірними результатів виборів на округах №11 і 71.

При цьому уточнювалося, що позбавлення мандатів Балоги і Домбровського не слід ототожнювати з достроковим припиненням повноважень.

Читайте також: Опозиція має намір звільнити суддів ВАСУ, які прийняли рішення про позбавлення депутатських мандатів Балоги і Домбровського, - Яценюк

"Судді постановили: визнати відсутність повноважень депутата; визнати відсутність статусу народного депутата; визнати необхідність проведення повторних виборів на 71-му окрузі; скасувати відповідну постанову ЦВК про реєстрацію Павла Балоги депутатом. Рішення остаточне...", - писав на своїй сторінці у Facebook брат парламентарія, позафракційний нардеп Віктор Балога.

Оскаржив депутатські повноваження Балоги і Домбровського відомий політик Юрій Кармазін через порушення в ході виборів. "Відбувалися фальсифікації... Виборцями засвідчені факти грубих порушень у 71 і 11 округах", - сказав прес-секретар Кармазіна Олексій Оскер.

Відразу після цього Павло Балога заявляв, що не збирається припиняти свою депутатську роботу і здавати мандат народного депутата. А його брат повідомляв, що захист Павла Балоги має намір звернутися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ).

Читайте також: Рішення суду позбавити мандатів Павла Балогу та Олександра Домбровського є незаконним, - Магера

Партія "Єдиний Центр", ще до оприлюднення рішення суду, розіслала звернення до глав дипломатичних представництв в Україні, глави Європарламенту Мартіна Шульца, Президента ПАРЄ, єврокомісара з питань розширення та європейської політики Штефана Фюле, у якому йшлося, що партія висловлює протест проти упередженого правосуддя в Україні і заявляє про намір захищати результати виборів по 71-му округу всіма доступними методами, зокрема, за допомогою звернення до Європейського суду з прав людини.

14 лютого до Конституційного суду України (КСУ) надійшло конституційне подання 61 народного депутата щодо тлумачення статей Конституції, що регламентують питання позбавлення повноважень депутатів і обов'язковості виконання судових рішень.

Читайте також: Права Домбровського і Балоги мають бути захищені, - ПР

Згідно з поданням, нардепи просять надати офіційне тлумачення положень ч.1 ст.76, ч.1, 3, 4 ст.79, ч.2, 4 ст.81 (механізм позбавлення депутатів повноважень, їх обов'язки перед виборцями), ч.2, 5 ст.124, п.9 ч.3 ст.129 (про обов'язковість виконання рішень судів) Конституції України.

На даний час конституційне подання знаходиться на вивченні в секретаріаті КСУ.

Нагадаємо, Павло Балога був обраний нардепом на останніх парламентських виборах восени минулого року у виборчому окрузі №71 у Закарпатській області. Він був висуванцем від партії "Єдиний центр". Виборча кампанія в окрузі мала скандальний характер.