ru ua

Павло Балога не збирається здавати депутатський мандат

Автор: RBC.UA
Народний депутат України Павло Балога не збирається припиняти свою депутатську роботу і здавати мандат народного депутата.

Народний депутат України Павло Балога не збирається припиняти свою депутатську роботу і здавати мандат народного депутата. Про це повідомляє прес-служба партії "Єдиний центр".

За словами Павла Балоги, він повністю ігнорує це судове рішення як завідомо неправосудне і таке, що було винесено на політичне замовлення.

Крім того, Балога зазначив, що про це рішення він був проінформований послами зарубіжних держав. Політик висловив сподівання, що в західних столицях і міжнародних інститутах дадуть належну оцінку рішенню ВАСУ, і воно стане одним з питань обговорення під час запланованого на кінець лютого саміту Україна-ЄС.

Балога зазначив, що не збирається припиняти свою депутатську діяльність і здавати мандат народного депутата: "У мене на руках є документ, набагато вагоміший за швидко зліплений в суді "папірець". Це Конституція, обов'язкова до виконання всіма у цій країні, навіть продажними суддями. І Основний закон однозначно на моєму боці. Він дозволяє мені не виконувати рішення, яке саме по собі є злочинним. Буду всіма можливими способами відстоювати свої законні права через те, що їх мені надали тисячі закарпатців, волю яких не можуть перебити ніякі ділки в мантіях і з гонорарами за політичне замовлення".

Нагадаємо, що Павла Балогу мандада народного депутата позбавив Вищий адміністративний суд України 8 лютого. Також суд позбавив депутатських повноважень Олександра Домбровського.

Оскаржив депутатські повноваження Балоги та Домбровського Юрій Кармазін через порушення в ході виборів. "Відбувалися фальсифікації ... Виборцями засвідчені факти грубих порушень в 71 і 11 округах", - сказав прес-секретар Кармазіна Олексій Оскер.

Читайте також: Опозиція має намір звільнити суддів ВАСУ, які прийняли рішення про позбавлення депутатських мандатів Балоги і Домбровського, - Яценюк

Сьогодні народний депутат від "УДАРу" Валерій Карпунцов заявив, що правових механізмів для виконання рішення суду щодо позбавлення Балоги і Домбровського мандатів на сьогодні не існує. "Процедури реалізації цього рішення немає. Незрозуміло також хто буде виконувати це рішення. Тож це рішення суду не можна виконувати. І Домбровський і Балога залишаються депутатами", -сказав Карпунцов.

Раніше голова фракції "Батьківщина" в парламенті Арсеній Яценюк заявляв, що опозиція має намір звільнити суддів ВАСУ, які ухвалили рішення про позбавлення Балоги і Домбровського мандатів. Також він висловлював упевненість у тому, що позбавлення депутатів мандатів через суд має під собою політичні підстави. На думку Яценюка, Партія регіонів таким чином хоче залякати і своїх членів і опозицію. У Партії регіонів щодо питання про звільнення суддів заявили. що це неможливо на даному етапі, а припустили, що судова тяганина щодо питання Балоги і Домбровського будуть триватиме.

Нагадаємо, Павло Балога виграв вибори в 71 окрузі в Закарпатській області, його суперником був регіонал Степан Деркач. Олександр Домбровський отримав перемогу в 11 окрузі у Вінницькій області, його суперницею була представниця "Батьківщина" Наталія Солейко.

Варто також відзначити, що в перший день роботи Верховної Ради VI скликання Павло Балога приєднався до Партії регіонів, але потім вийшов із фракції.

Читайте також: Рішення суду позбавити Павла Балогу і Олександра Домбровського мандатів є незаконним, - Магера

Партія "Єдиний Центр", ще до оприлюднення рішення суду розіслала звернення до глав дипломатичних представництв в Україні, глав Європарламенту Мартіну Шульцу, Президенту ПАРЄ, єврокомісару з питань розширення та європейської політики Штефану Фюле, в якому говорилося, що партія висловлює протест проти упередженого правосуддя в Україні і заявила про намір захищати результати виборів по сімдесят першому округу усіма доступними методами, зокрема за допомогою звернення до Європейського суду з прав людини.

Варто також відзначити, що присягу народного депутата взяли 445 народних депутатів, замість 450, як це передбачено Конституцією. ЦВК не змогла встановити результати виборів на округах № 94, 132, 194, 197 і 223 і питання про проведення перевиборів на цих округах ще не вирішене.