ua en ru

ПАРЄ у проекті резолюції по Україні висловила побоювання з приводу переслідування опозиційних лідерів

Автор: RBC.UA
Минулого четверга в Парижі відбулося засідання моніторингового комітету ПАРЄ, на якому розглядалися проміжну доповідь про ситуацію в Україні і текст майбутньої резолюції, що повинна бути прийнята на сесії асамблеї в кінці січня. Традиційно проекти резолюцій після затвердження моніторинговим комітетом отримують гриф секретності та оприлюднюються ближче до дати сесії, але у випадку з українською резолюцією це правило було порушене - прес-служба ПАРЄ надала виданню "Комерсант-Україна" текст документа.

Минулого четверга в Парижі відбулося засідання моніторингового комітету ПАРЄ, на якому розглядалися проміжну доповідь про ситуацію в Україні і текст майбутньої резолюції, що повинна бути прийнята на сесії асамблеї в кінці січня. Традиційно проекти резолюцій після затвердження моніторинговим комітетом отримують гриф секретності та оприлюднюються ближче до дати сесії, але у випадку з українською резолюцією це правило було порушене - прес-служба ПАРЄ надала виданню "Комерсант-Україна" текст документа.

"Зазвичай ми даємо владі країни час на надання своїх пояснень і змін до доповіді. Але оскільки ця доповідь - проміжна (на початку 2013 р. заплановано прийняття ще однієї резолюції по Україні), ми не стали чекати відповіді Києва та опублікували текст одразу", - пояснила "співдоповідач по Україні Майліс Репс (Естонія; генеральний секретар фракції ліберал-демократів в ПАРЄ).
Репс підкреслила, що січнева резолюція буде присвячена "побоюванням ПАРЄ з приводу переслідування опозиційних лідерів, у тому числі найбільш відомій справі колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко". Тим часом на трьох сторінках узгодженого проекту Тимошенко згадується лише одного разу - разом з екс-міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком і колишнім і. о. міністра оборони Валерієм Іващенком. У документі висловлюється стурбованість порушенням стосовно них справ за статтями 364 ("зловживання повноваженнями") і 365 Кримінального кодексу ("перевищення влади"), а також говориться про неприйнятність існування цих статей і необхідності їх скасування.

4 листопада, співдоповідачка ПАРЄ щодо України, член моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс заявляла, що Парламентська асамблея Ради Європи стурбована відсутністю коментарів Президента Віктора Януковича на сигнали щодо декриміналізації статей Кримінального кодексу, за якими звинувачується Юлія Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні об 11:30 Апеляційний суд Києва продовжить розгляд скарги захисту Юлії Тимошенко на постанову Окружного адмінсуду Києва від 11 листопада 2011 про скасування рішення Шевченківського райсуду Києва від 1 лютого 2005 року по використання коштів з пластикових карт на території Росії.

Нагадаємо, 8 грудня Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення у справі корпорації "Єдині Енергетичні системи України" ЄЕСУ обрати для екс-прем'єр-міністра Тимошенко запобіжний захід у вигляді арешту. Таке рішення суд прийняв на виїзному засіданні в Лук'янівському СІЗО.

Нагадаємо, 20 жовтня 2011 Генеральною прокуратурою України скасовано незаконну постанову про закриття кримінальної справи щодо Тимошенко за фактами розкрадання бюджетних коштів на суму понад 25 млн грн та ухилення від сплати податків на суму понад 20 млн грн шляхом впровадження злочинної фінансової схеми щодо розрахунків за природний газ корпорацією ЄЕСУ і приховування від оподаткування доходів від діяльності її офшорній компанії Somolli Enterprises Limited.

Раніше повідомлялося, що Головне слідче управління Служби безпеки України (СБУ) об'єднало справи за екс-прем'єру в одне провадження і створило загальну слідчу групу. Згідно з повідомленням, Генпрокуратура України вирішила, що підслідність по всіх справах Тимошенко, будуть встановлювати слідчі СБУ.

У провадженні СБУ знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням у вчиненні в 1996-2000 рр.. замах на розтрату коштів держбюджету Україні в 405,5 млн дол..

Крім того, у виробництві головного слідчого управління Державної податкової служби України перебуває кримінальна справа за обвинуваченням в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол, незаконного відшкодування бюджетних коштів та ухилення від сплати податків на загальну суму понад 47 млн ​​грн шляхом запровадження фінансової схеми розрахунків за товарно-матеріальні цінності корпорацією "ЄЕСУ" і приховування отриманих від підконтрольних їй офшорних компаній доходів, які використані для особистого збагачення.

Раніше, 5 грудня ц.р., прес-служба ДПСУ повідомила, що слідчі податкової міліції будуть надавати екс-прем'єр-міністру Тимошенко в приміщенні Київського СІЗО для ознайомлення відповідні матеріали судових експертиз.

Нагадаємо, Апеляційний суд Києва на засіданні 1 грудня не задовольнив клопотання захисту про зміну або скасування запобіжного заходу Тимошенко.

11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн. Тимошенко подала апеляцію на рішення суду 24 жовтня.

На рішення Печерського суду було подано дві апеляції. Другу 25 жовтня подали адвокати Тимошенко. Один з них, народний депутат Сергій Власенко тоді пояснив, що дві апеляції окремо від екс-прем'єра міністра Юлії Тимошенко і від захисту, обгрунтовані більшою надійністю.

29 листопада було оприлюднено спільну заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якому Україна закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо будь апеляції у справі Тимошенко.

Справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній ознаки політичної. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією. Втім, Президент Віктор Янукович ще раніше визнав, що справа Тимошенко може завадити підписанню угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі ЄС з Україною.

Президент Польщі Броніслав Коморовський під час прес-конференції 28 листопада в Києві сказав, що справа Тимошенко необхідно вирішити для створення необхідної оцінки ЄС. Янукович у свою чергу заявив, що доручив забезпечити Юлії Тимошенко "всі умови на європейському рівні".

Нагадаємо, 13 грудня Президент України Віктор Янукович підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України(щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності).