Представники Парламентської асамблеї Ради Європи закликали владу України вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко після ухвали Європейського суду з прав людини в її справі.
Представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) закликали владу України вжити всіх можливих заходів, щоб звільнити колишнього прем'єр-міністра Юлію Тимошенко (на фото) після ухвали Європейського суду з прав людини в її справі. Відповідна заява опублікована на офіційному веб-сайті організації.
"Ми особливо чекаємо, що влада України не чекатиме до рішення Страсбурзького суду за її скаргою щодо засудження", - говориться в загальній заяві співдоповідачів у справі України моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс і Марієтти де Пурбе-Лундін, а також доповідача комітету з юридичних питань і прав людини ПАРЄ у справі відділення політичної і кримінальної відповідальності Пітера Омтзіхта.
На їх думку, це було б не виправдано в світлі вже ухваленого рішення Страсбурзького суду.
Читайте також: Україна не буде оскаржувати рішення ЄСПЛ у справі Тимошенко (відео)
"В ухвалі ЄСПЛ говориться, що арешт Тимошенко і досудове утримання під вартою були незаконними, і що їй не була надана належна можливість про законність її утримання під вартою, що підтверджує серйозні недоліки в системі правосуддя в Україні, які були виділені резолюцією 1862 (2012 р.). Тому ми закликаємо українську владу негайно вжити заходів щодо усунення цих недоліків", - говориться в заяві.
Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лундін відвідають Україну на початку червня, говориться в повідомленні ПАРЄ, а Пітер Омтзіхт в червні подасть на сесії ПАРЄ свій звіт про відділення політичної і кримінальної відповідальності, присвячений насамперед справам Юлії Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ в її уряді Юрія Луценка, а також колишнього прем'єр-міністра Ісландії Чеїра Хільмара Хорте, якого теж визнали винним в недбалості під час банківської кризи, але не винесли ніякого покарання.
Читайте також: Рішення ЄСПЛ не вимагає звільнення Тимошенко, - Пшонка
Нагадаємо, Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) 30 квітня визнав необгрунтованим і незаконним досудове утримання під вартою Юлії Тимошенко. Як говориться у рішенні суду, цим українська держава порушила низку статей європейської Конвенції про права людини.
При цьому низку скарг, які подавав захист колишнього прем'єра в ході судового процесу над нею в "газовій справі", по якій вона засуджена на 7 років позбавлення волі і відбуває покарання, Страсбурзький суд взагалі на цей раз не розглядав. Було складено нове звернення Тимошенко до суду, яке ще тільки чекає первинного розгляду щодо його прийнятності.
Читайте також: ЄСПЛ визнав арешт Тимошенко незаконним і політично мотивованим (документ)
Міністр юстиції Олександр Лавринович заявив, що Україна не оскаржуватиме рішення ЄСПЛ.
Згідно з вироком Печерського суду Києва від 11 жовтня 2011 р., Тимошенко відбуває семирічне ув'язнення в Качанівській жіночій виправній колонії в Харківській області у справі про газові контракти. Зараз Тимошенко знаходиться в лікарні "Укрзалізниці", де проходить лікування. Проти неї ведеться нова судова справа відносно боргів ЄЕСУ. У ще одній кримінальній справі Тимошенко розглядається як замовник вбивства нардепа Євгена Щербаня в 1996 р.