Партія регіонів (ПР) почала переговори щодо створення більшості в новій Верховній Раді України. Про це на брифінгу за підсумками погоджувальної ради заявив глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.
Партія регіонів (ПР) почала переговори щодо створення більшості в новій Верховній Раді України. Про це на брифінгу за підсумками погоджувальної ради заявив глава фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.
"Переговори ще складно вести, враховуючи, що ще підводяться підсумки виборів... Але, безумовно, ми рахуємо у фракції наші голоси. І ми приблизно будуємо роботу вже наступної погоджувальної ради", - заявив він.
На уточнююче питання, чи розпочались переговори щодо створення нової парламентської більшості, він відповів: "Цю роботу вже розпочато. Ми нею займаємося".
Також Єфремов повідомив, що Партія регіонів підтримає створення тимчасової слідчої комісії (ТСК) з фактами фальсифікації парламентських виборів в Україні. "Ми пробігли постанову (про відповідальність за фальсифікацію виборів), вона викликає подив. Люди, які підготували цю постанову, взяли на себе функції карального органу. Це дивно, коли в парламенті приймають рішення за суддів... У 1933 році "трійки" займалися цим", - заявив він. При цьому Єфремов зазначив, що ПР запропонує своїх депутатів до складу ТСК щодо розслідування фактів фальсифікацій виборів: "Що стосується створення тимчасової слідчої комісії, то ми б підтримали цю пропозицію", - пояснив він.
Читайте також: Підсумки виборів-2012: ВР VII скликання може почати роботу раніше 17 грудня, - Литвин
Водночас рада Об'єднаної опозиції "Батьківщина" заявила про готовність визнати Верховну Раду VII скликання неповноважною і буде наполягати на проведенні дострокових президентських і парламентських виборів у випадку, якщо влада "негайно не зупинить фальсифікації виборчого процесу і незаконне привласнення мандатів, отриманих опозиційними кандидатами".
Раніше повідомлялося про те, що "Батьківщина" може в знак протесту проти результатів виборів обнулити список партії і мажоритарників. Також про готовність не визнати результатів голосування на виборах-2012 заявили і в партії "Удар".
Водночас, як заявив РБК-Україна прес-секретар ВО "Свобода" Юрій Сиротюк, партія за результатами сьогодншньоїї спільної акції протесту під ЦВК, а також після вивчення можливих юридичних наслідків вирішить, чи згодна вона відмовитись від отриманих результатів виборів. "Ми завжди готові на будь-який крок, якщо це стосується програмних засад. Тим більше, що ми розуміємо, що в разі перевиборів наш результат покращиться вдвічі. Є тільки одне "але". До нас із офіційною пропозицією не зверталися наші партнери. Поки що ми маємо виключно заяви деяких лідерів "Батьківщини", - заявив Сиротюк.
Читайте також: Біля ЦВК близько 1,5 тис. людей протестують проти фальсифікацій на виборах, МВС загрожує розігнати мітинг (фото)
Водночас заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна допускає фальсифікацію кінцевих паперових протоколів ОВК на деяких округах. У свою чергу заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера заявив, що ЦВК не задоволена роботою ОВК. Одночасно у ЦВК попередили системних адміністраторів, які обробляють дані, про кримінальну відповідальність, а також заявили, що будуть розглядати паперові протоколи окремих ДВК у разі потреби.
На даний момент Центральна виборча комісія опрацювала 99,5% протоколів по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу. До парламенту проходять п'ять політичних сил: Партія регіонів - 30,00%, "Батьківщина" - 25,53%, "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18% і "Свобода" - 10,44%.
Читайте також: ЦВК звірить дані системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками
Нагадаємо, 28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена 21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.
Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р.