На Мальті в національних парламентських виборах перемогла партія лейбористів, що повернулася у владу після 15 років перебування в опозиції.
На Мальті в національних парламентських виборах перемогла партія лейбористів, що повернулася у владу після 15 років перебування в опозиції, передає Reuters.
Політологи зазначають, що перемога лейбористів - почасти особиста заслуга лідера партії, 39-річного Джозефа Муската (на фото), який очолив організацію 5 років тому і модернізував її, завоювавши підтримку процентрістскі налаштованих виборців. До 2008 р. Мускат був членом Європарламенту.
Одним з основних передвиборчих обіцянок Муската було зниження на чверть тарифів на електроенергію для населення. Його суперники звинувачували лейбористів в демагогії та відсутності чіткої програми. Суперником Муската на виборах був прем'єр-міністр Мальти і глава Національної партії Лоуренс Гонці.
Читайте також: МЗС України сподівається на відкриття посольства на Мальті, - Волошин
Вибори на Мальті були призначені після відставки уряду на чолі з прем'єр-міністром Лоренсом Гонці в грудні минулого року. Лоренс Гонці займав пост прем'єр-міністра з 2004 року. У тому ж році Мальта увійшла до Євросоюзу, а в 2008 році перейшла на загальноєвропейську валюту. В останні роки прем'єр опинився в центрі декількох корупційних скандалів, а населення країни було невдоволено погіршенням соціально-економічної обстановки в зв'язку з кризою.
Депутати парламенту Мальти обираються на основі загального виборчого права за системою пропорційного представництва строком на п'ять років. Кількість депутатів може змінюватися і визначається самим парламентом, при цьому воно неодмінно має бути непарним і ділитися на кількість виборчих округів. З числа депутатів, що представляють перемогла на виборах партію, президент призначає прем'єр-міністра та інших членів кабінету. Парламент має право винести вотум недовіри уряду, правом розпуску парламенту володіє Президент.
Населення Мальти становить близько 452 тис. осіб.