ua en ru

Парламент знову має намір ввести в Україні біометричні паспорти

Автор: RBC.UA
Ввести в Україні біометричні паспорти знову мають намір депутати Верховної Ради. Сьогодні парламент у першому читанні за основу прийняв законопроект № 10492 "Про Єдиний державний демографічний реєстр". Документ передбачає введення в Україні біометричних паспортів. "За" проголосували 250 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.

Ввести в Україні біометричні паспорти знову мають намір депутати Верховної Ради. Сьогодні парламент у першому читанні за основу прийняв законопроект № 10492 "Про Єдиний державний демографічний реєстр". Документ передбачає введення в Україні біометричних паспортів. "За" проголосували 250 народних депутатів при мінімально необхідних 226 голосах.

Згідно з проектом закону, паспорт громадянина України є документом, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України на території України. Кожен громадянин України незалежно від віку зобов'язаний отримати паспорт громадянина України у порядку, передбаченому законом.

Читайте також: Для в'їзду в країни Шенгенської зони знадобляться відбитки пальців

Проект закону передбачає, що біометричний паспорт оформляється для громадян України незалежно від віку на кожні десять років.
Передбачається, що біометричний паспорт буде виготовлений у формі карти, яка містить безконтактний електронний носій інформації.

Оформлення та видача паспорта громадянина України здійснюються головним розпорядником реєстру.

Видати паспорт повинні не пізніше, ніж через тридцять днів з дня оформлення заяви-анкети. Якщо була подана термінова заявка, то паспорт має бути виданий не пізніше, ніж через десять робочих днів з дня її оформлення.

У паспорті громадянина України мають бути вказані назва держави, документа, його номер, дата видачі та закінчення терміну дії, прізвище, ім'я власника документа, його стать, громадянство, дата і місце народження, оцифрований образ особи; оцифрований підпис, унікальний номер запису в реєстрі, уповноважений суб'єкт, що видав документ.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої містить безконтактний електронний носій інформації, та складається з м'якої обкладинки, 32 сторінки і сторінки даних.

Законопроект "Про Єдиний державний демографічному реєстрі" визначає, що Єдиний державний демографічний реєстр - електронна інформаційно-телекомунікаційна система, призначена для зберігання, обробки та використання інформації про особу.
Реєстр є функціонально єдиною системою, що складається з Головного та резервного обчислювальних центрів і вузлів уповноважених суб'єктів.

Головний обчислювальний центр Реєстру забезпечує накопичення змін інформації в хронологічному порядку. Резервний обчислювальний центр Реєстру забезпечує надійність зберігання інформації центральної бази даних Реєстру шляхом дублювання інформації.

До Реєстру вноситься така інформація про особу: прізвище та ім'я, дата народження/смерті, місце народження, стать, дата внесення інформації в реєстр, відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників; відомості про громадянство або його відсутність та підстави набуття громадянства України, реквізити документів, виданих особі (тип, назва документа, серія, номер, дата видачі та уповноважений суб'єкт, що видав документ, термін його дії). Також зазначаються відомості про документи, що підтверджують смерть особи або про визнання особи померлою або безвісно відсутньою; оцифрований зразок підпису, оцифрований образ особи, додаткова змінна інформація;

За внесення інформації до реєстру плата не стягується.

Крім того, законопроект "Про Єдиний державний демографічному реєстрі" визначать перелік документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України: паспорт громадянина України; паспорт громадянина України для виїзду за кордон; посвідчення особи моряка; посвідчення члена екіпажу; посвідчення особи на повернення в Україну; тимчасове посвідчення громадянина України; документи, що засвідчують особу і її спеціальний статус: посвідчення водія; посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон; посвідку на проживання; посвідку на проживання; картка мігранта; посвідчення біженця; проїзний документ біженця; інші документи, що засвідчують особу і її спеціальний статус, визначені законами України.

Читайте також: Введення біометричних паспортів затримується через конфлікт інтересів на отримання підряду на їх виготовлення

За оформлення (у тому числі замість втрачених або викрадених), обмін та продовження строку дії документів може стягуватися державне мито, а консульський збір у порядку проведення таких дій за кордоном розмірах, визначених законодавством.

Сьогодні Рада відхилила законопроект про введення біометричних паспортів № 10381, авторства депутата від ПР. Цим документом.

Раніше Верховна Рада неодноразово розглядала проекти законів про запровадження в Україні біометричних паспортів, ае відмовлялася їх ухвалювати.

Глава Верховної Ради Володимир Литвин раніше заявляв, що введення біометричних паспортів в Україні затримується зважаючи зіткнення інтересів на отримання підрядів на їх виготовлення. Він зазначив, що відсутність біометричних паспортів в Україні гальмує безвізовий режим з ЄС. Однак, вищі урядові чиновники неодноразово заявляли, що закон буде прийнятий на нинішній сесії парламенту.

Введення біометричних закордонних паспортів є однією з умов для отримання безвізового режиму України з країнами Європейського Союзу.