ua en ru

Для в'їзду в країни Шенгенської зони знадобляться відбитки пальців

Автор: RBC.UA
Шенгенську візу через два роки можна буде отримати тільки після проходження процедури дактилоскопії (зняття відбитків пальців).

Шенгенську візу через два роки можна буде отримати тільки після проходження процедури дактилоскопії (зняття відбитків пальців).

З вівторка цю процедуру зобов'язані проходити всі громадяни північно-африканських держав, які в'їжджають в країни ЄС. Очікується, що така система прискорить процес обробки заяв на візи.

Нова система (VIS Visa Information System) запущена 11 жовтня в 25 країнах Шенгенської угоди. Вона дозволить прискорити процес обробки заяв на візи завдяки використанню оцифрованих відбитків пальців і фотографій. Крім того, VIS забезпечить швидкий обмін даними про короткострокові візи між усіма країнами шенгенської зони.

Консульства країн ЄС в Північній Африці були підключені до системи першими. Скоро настане черга країн Близького Сходу і Азії.

Протягом двох років VIS під'єднають всі 2,5 тис. консульств країн Шенгенської угоди в світі.

"Процедура зняття відбитків пальців буде швидкою і простою. Заявнику потрібно лише помістити пальці на поверхню цифрового сканера. При подачі документів на візу протягом наступних п'яти років відбитки зніматися вже не будуть. Через п'ять років вони будуть видалені з системи", - повідомляється на сайті Єврокомісії.

Зручність VIS полягає в тому, що вона дозволить консульствам швидко отримувати інформацію про те, коли охочий отримати візу звертався за нею в минулий раз. При перетині кордону співробітник паспортного контролю зможе легко перевірити особу власника паспорта і справжність візи в терміналі системи VIS.

Крім того, на думку представників Євросоюзу, відбитки пальців допоможуть боротися з практикою "оренди паспортів", яку часто використовують громадяни азіатських країн. За 2 тис. євро вони можуть орендувати паспорт з багаторазовою шенгенською візою і в'їхати з ним в шенгенську зону, а потім відправити його поштою назад, так що паспорт можна використовувати знову.

"Сьогодні близько 13 млн шенгенських віз видаються кожен рік консульствами 25 країн шенгенської зони, і ця цифра буде рости. Діюча система видачі віз і перевірки документів не завжди справляється з такою кількістю заявників, що створює труднощі у запобіганні шахрайства та зловживань і подовжує процедуру видачі віз", - наголошується на сайті Єврокомісії.

На створення системи VIS Євросоюз витратив 91 млн євро. Підтримка сервера VIS, розташованого в Страсбурзі, буде коштувати ще 20 млн євро.

Нагадаємо, що у середині червная міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов повідомив, що МВС буде готове виготовляти біометричнізакордонні паспорти через 3 місяці.

Як повідомлялось раніше, Кабінет міністрів України розпорядженням від 14 лютого 2011 р. № 154-р. виділив Міністерству внутрішніх справ 120 млн грн на придбання обладнання для реалізації першого етапу робіт з впровадження закордонних паспортів з біометричними даними власника.

Нагадаємо, 16 лютого 2011 р. Кабінет міністрів України затвердив проект національного плану з виконання плану дій (ПД) з лібералізації візового режиму з ЄС.

Зокрема, сім сторінок документа зайняло опис дій щодо впровадження в Україні біометричних закордонних паспортів та посвідчень біженця. Для цього необхідно прийняти закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" і ряд підзаконних актів. "Законопроект поки не готовий. Йде боротьба за грошові потоки, за право виробляти біометричні паспорти", - розповіло джерело видання. Згідно з національним планом, підприємство, яке отримає держзамовлення на виготовлення паспортів, буде визначено до кінця лютого.

Нагадаємо, що провадження біометричних закордонних паспортів, є однією з умов для отримання безвізового режиму України з країнами ЄС.