Кіпрський парламент надав уряду право обмежити вільний рух капіталів усередині країни. Таким чином, влада може, повністю або частково, заборонити вкладникам вилучати свої заощадження з банків.
Кіпрський парламент надав уряду право обмежити вільний рух капіталів усередині країни. Таким чином, влада може, повністю або частково, заборонити вкладникам вилучати свої заощадження з банків.
Читайте також: Moody's знизило рейтинг найбільших банків Кіпру, прогноз - негативний
У тексті нормативного акта обумовлюється, що йдеться про повноваження, чинні на час екстрених ситуацій. Як зазначають аналітики, дана ініціатива спрямована на захист країни від масової втечі капіталів.
Крім того, народні обранці затвердили рішення про створення "Національного фонду солідарності" (Solidarity Fund). У розпорядження цієї некомерційної структури перенаправлятиметься вся виручка, отримана від видобутку вуглеводнів, відсотків по облігаціях та інших активах.
Законодавчі збори острівної держави затвердили захід з оздоровлення банківської системи. Активи кредитних організацій будуть розділені на добро- і злоякісні, при цьому останні будуть передані до окремого, "поганого" банку. Передбачається, що із часом той буде ліквідований, повідомляє Associated Press.
Читайте також: Грецький Piraeus Bank придбає філії кіпрських банків у Греції
Рішення, прийняте парламентом Кіпру, передбачає перетворення поточних банківських рахунків на термінові депозити. Крім того, вводиться заборона або обмеження на безготівкові операції, використання дебетових або кредитних карт і переведення в готівку чеків. Крім усього іншого, обмежуються і внутрішні міжбанківські перекази або транзакції усередині одного банку.
Раніше повідомлялося, що Кіпр і Росія не змогли домовитися про надання республіці фінансової допомоги. Про це повідомив журналістам міністр фінансів РФ Антон Силуанов, додавши, що російські інвестори не зацікавилися пропозицією Нікосії вкласти кошти в газові активи середземноморського острова.
Читайте також: Лідери 17 країн єврозони готують екстрений саміт щодо Кіпру
За словами глави російського Мінфіну, питання про надання кредиту не розглядалося, оскільки європейська сторона встановила межі боргу, за рамки яких республіка виходити не може. "Надання російського кредиту - це перевищення цього граничного значення. Чекаємо рішення "трійки", і виходячи із цього будемо реагувати і приймати рішення про нашу участь у частині реструктуризації боргів", - наголосив Силуанов.
Раніше члени Єврогрупи, до якої входять міністри фінансів країн - членів Євросоюзу, заявили, що готові обговорити із представниками уряду Кіпру нові умови надання фінансової допомоги. Для цього від Нікосії вимагають у найкоротші терміни представити на розгляд свої пропозиції.
Читайте також: Єврогрупа докладає всіх зусиль, щоб залишити Кіпр у зоні євро
При цьому влада Кіпру напередодні остаточно відмовилася від законопроекту щодо введення податку на банківські депозити, він буде замінений на новий план із порятунку економіки.
Криза на Кіпрі посилилася наприкінці минулого тижня. Євросоюз узгодив виділення республіці 10 млрд євро з тих 17 млрд, які необхідні економіці держави для ліквідації наслідків економічної кризи. Решту 7 млрд євро Кіпру запропонували знайти самостійно.
В результаті ЦБ Республіки Кіпр заборонив усім кіпрським банкам перекази і платежі як на території країни, так і перекази за кордон. Крім того, уряд запропонував ввести одноразовий податок на депозити в місцевих банках. У випадку з депозитами розміром 20-100 тис. євро податок мав скласти 6,75%, а із вкладів понад 100 тис. євро - 9,9%. Однак увечері 19 березня 2013 р. парламент Кіпру відхилив цей законопроект.
Читайте також: "Трійка" кредиторів відкинула кіпрський "план Б" (фото, відео)
Раніше уряд Кіпру перевів фінансову систему держави на надзвичайний стан.
Як відомо, на даний момент кіпрські банки перебувають на "канікулах" і відкриються тільки 26 березня. Готівку можна отримати через банкомати від 400 до 1 тис. євро на день.