Правоохоронці вчора так і не змогли повноцінно відзвітувати перед нардепами про хід розслідувань злочинів на Майдані. Тему перебив конфлікт, що розгорівся на грунті боротьби з корупцією. Її уособлення народний депутат Володимир Парасюк побачив у заступникові начальника головного управління СБУ по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Василі Писному. Боротися скандальний парламентарій вирішив по-простому - вдаривши Пісного ногою в обличчя за його висловлювання про Майдан. За заявою потерпілого Генеральна прокуратура вже відкрила кримінальне провадження.
Правоохоронці вчора так і не змогли повноцінно відзвітувати перед нардепами про хід розслідувань злочинів на Майдані. Тему перебив конфлікт, що розгорівся на грунті боротьби з корупцією. Її уособлення народний депутат Володимир Парасюк побачив у заступникові начальника головного управління СБУ по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Василі Писному. Боротися скандальний парламентарій вирішив по-простому - вдаривши Пісного ногою в обличчя за його висловлювання про Майдан. За заявою потерпілого Генеральна прокуратура вже відкрила кримінальне провадження.
- Я складу повноваження, але я тебе, гнида, знайду - кричав позафракційний нардеп Володимир Парасюк, коли його виштовхували із зали парламентського антикорупційного комітету.
- Стояти, Вова, не можна, Вова, - кричали депутати.
На традиційному перед річницею Майдану засіданні парламентського антикорупційного комітету, де правоохоронці повинні були звітувати про розслідування злочинів проти майданівців, сталася справжня драма. Це вже друге присвячене цій тематиці засідання комітету, яке відбувається після трагічних подій в лютому 2014. Ані депутати, ані журналісти традиційно не очікували дізнатися якихось сенсацій по розслідуванню вбивств Небесної сотні. Але ніхто не очікував і бійки через суперечки про те, "хто більше зробив для Майдану".
Конфлікт в ході засідання розгорівся після того, як депутати перейшли до заслуховування інформації про заступника начальника головного управління СБУ Василя Писного, яке ініціював нардеп Володимир Парасюк. Депутат звинуватив чиновника у численних корупційних діях на його попередній посаді начальника департаменту служби по боротьбі з економічною злочинністю МВС.
"Це одна з тих метастаз, що руйнують нашу правоохоронну систему. Я знаю, що він зараз скаже, що весь бізнес записано на його дружину, бо це - класика жанру. Він каже, що він самий чесний і порядний, що образили його честь і гідність. Але, напевно, кожен житель Львівської області знає, хто такий Василь Пісний. Його кличка у кримінальних колах - "Антибіотик", людина, яка може вирішити все ", - заявив Парасюк.
Парасюк звинуватив Пісного у "кришуванні", вимаганні грошей у підприємців, пристрої за гроші людей на різні посади в МВС.
"Всі йому носили нормально. Це і спиртової бізнес, і бурштин в Рівненській області, і питання експорту зерна, і контрабанда ", - продовжив сипати звинуваченнями Парасюк.
Він розповів також, що Пісний володіє величезним маєтком у Брюховичах, має власне озеро і багато землі.
Слова Парасюка справили враження на депутатів. Після того як він закінчив промову, нардеп Юрій Тимошенко ("Народний фронт"), закликав Василя Пісного написати явку з повинною, якщо всі звинувачення виявляться правдивими.
Коли, нарешті, слово отримав Василь Пісний, він почав свою промову зі спростування інформації про те, що був звільнений з посади в МВС через звинувачення в корупції. За словами чиновника, в. о. міністра внутрішніх справ Василь Паскал відправив його у відставку з посади керівника департаменту служби по боротьбі з економічною злочинністю безпідставно. Він додав, що оскаржив своє звільнення в судах і виграв справу у всіх інстанціях, але протягом довгого часу не міг відновитися на посаді.
"Щодо повідомлення про яке-небудь моє "кришування", про яке розповів депутат, то я хотів би заявити наступне. Якщо хоч один цей випадок підтвердиться, то я готовий не тільки піти у відставку, але і нести відповідальність", - додав Пісний.
На цьому Пісний не зупинився, а перейшов на взаємні звинувачення, назвавши Парасюка брехуном.
- Це людина, яка не має ані совісті, ані сорому! - заявив Пісний.
- Ви журналістам програли (суди - ред.) Чому ви так тримаєтеся за посаду?" - закричав у відповідь Парасюк.
На це Пісний повідомив, що подав на Парасюка у Жовківський районний суд Львівської області "щодо неправдивої інформації".
"Якщо Парасюк програє суд, то я хотів би, щоб тут, на засіданні комітету, або у Верховній Раді він вибачився і визнав, що він брехун..." - заявив Пісний, але думка закінчити не встиг.
- Ніколи в житті! - перебив його Парасюк.
- Що він брехун і говорить неправду, - спробував продовжити Пісний.
- Кому належить ваш бізнес? - не заспокоювався Парасюк.
В діалог нардепа і СБУшника знову втрутився Юрій Тимошенко. Втім, не для того, щоб знизити загострення пристрастей, а з метою підтримати "сторону обвинувачення".
"Я хочу зауважити, що людина, що володіє таким станом, як ви, не має ніякого морального права обіймати ту посаду, яку ви займаєте", - почав говорити Тимошенко, але Парасюк перебив його.
- Де ви заробили ці гроші? Може вам бабуся - баронеса діаманти свої заповіла? - кричав Парасюк
- Хіба рішення суду вже є, що людину звинувачують? - спробував втрутитися нардеп "Блоку Петра Порошенко" Іван Мельничук.
- Це знають всі! - продовжував кричати Володимир Парасюк.
В результаті сперечань Василь Пісний запропонував депутатам звернутися в правоохоронні органи. При цьому він поспішив розповісти представникам комітету про те, що він зробив для Революції Гідності.
"Якщо в моїх діях є склад злочину, звертайтеся в правоохоронні органи виключно в рамках чинного законодавства. Що, для нас закону не існує? Так я зробив для революції набагато більше, ніж Парасюк, який щось крикнув там ", - заявив Пісний
Реакція Парасюка на останню фразу була миттєвою - Пісний отримав удар ногою в обличчя. Від Пісного Парасюка відразу відтягнули.
"Вова, не можна, Вова", - знову і знову просили депутати.
"Я не дозволю ображати мене, мою честь та гідність, і не дозволю ображати честь і гідність такого явища, як Майдан. Я готовий нести всю відповідальність за свій вчинок, але я про нього не шкодую ", - пізніше виправдовувався Парасюк перед журналістами.
У той же час депутати з антикорупційного комітету в коридорі продовжували обговорювати вчинок колеги. Примітно, що вони явно поставилися до дій Парасюка якщо не з розумінням, то зі співчуттям.
- Його спровокували. Шкода Володю, - сказав один.
- Нам треба зібратися без нього. Коли немає медіа, то він нормальна людина, а як тільки журналісти приходять, то починається ..." - зазначив інший.
Втім, Василь Пісний за підсумками інциденту ані розуміння, ані співчуття, що цілком зрозуміло, до Парасюка не продемонстрував. Відразу ж після засідання комітету він звернувся із заявою до Генеральної прокуратури України щодо нанесення йому "тілесних ушкоджень під час виконання службових обов'язків".