Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) зробила Палестину своїм повноправним членом, передає Associated Press.
Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) зробила Палестину своїм повноправним членом, передає Associated Press.
На подібний крок ЮНЕСКО пішла, незважаючи на погрози американських законодавців залишити міжнародну організацію без 80 млн дол фінансування.
"Це рішення конференції - трагедія для самої ідеї ЮНЕСКО і ведмежа послуга міжнародним законам і мирним переговорам. ЮНЕСКО має займатися наукою, а займається науковою фантастикою. Прийнявши неіснуючу державу, більшість держав прийняли фантастичну версію реальності", - передає ВВС слова представника Ізраїлю в ЮНЕСКО.
Проти вступу до ЮНЕСКО Палестини проголосували США, Канада і Німеччина, між тим підтримали цю заявку Бразилія, Росія, Китай, Індія, ПАР і Франція. Великобританія від голосування утрималася.
Нагадаємо, 23 вересня глава Палестинської автономії Махмуд Аббас передав Генсеку ООН Пан Гі Муну заяву з проханням надати Палестині повноправне членство в ООН. Процес розгляду цього питання може тривати кілька тижнів. Після цього в Радбезі має пройти голосування, результати якого ляжуть в основу рішення Генасамблеї ООН по Палестині.
Палестина розраховує за допомогою позитивного рішення ООН відновити переговори з Ізраїлем. Для того щоб вона отримала схвалення, за резолюцію щодо незалежності Палестини повинні проголосувати дев'ять членів Радбезу за відсутності вето від п'яти постійних членів (Великобританії, Китаю, Росії, США і Франції).
Як повідомлялося, американська сторона має намір накласти вето на заявку. Як заявив Президент США Барак Обама, США накладуть вето на резолюцію, що могла б дозволити Палестині стати повноцінною державою. Пояснюючи своє рішення, американський Президент зазначив, що Ізраїль перебуває в оточенні сусідів, які багато разів починали війну проти нього, тому сторонам перш за все варто врегулювати свої протиріччя в ході переговорів.