Пакистан і Іран уклали угоду щодо будівництва газопроводу для постачань іранського газу до Пакистану, повідомило Міністерство нафтової промисловості Пакистану, передає Reuters.
Пакистан і Іран уклали угоду щодо будівництва газопроводу для постачань іранського газу до Пакистану, повідомило Міністерство нафтової промисловості Пакистану, передає Reuters.
Проект, що оцінюється в 7,6 млрд дол., багато раз відкладався, але він дуже важливий для запобігання енергетичній кризі в Пакистані, що вже має перебої з забезпеченням електроенергією.
Пакистан сподівається отримати перший газ по газопроводу в кінці 2014 р. і імпортувати з Ірану по 750 мільйонів кубічних футів за добу протягом 25 років. Угода може бути продовжена на п'ять років, а об'єм постачань збільшений до 1 млрд кубічних футів за добу, йдеться в повідомленні міністерства.
Газопровід з'єднає іранське родовище "Південний Парс" з пакистанськими провінціями Белуджистан і Сінд.
Названий "газопроводом світу", проект був задуманий ще в 1990-і роки і спочатку припускав участь Індії.
Нагадаємо, в травні минулого року Іран і Пакистан підписали угоду щодо постачання іранського природного газу по майбутньому трубопроводу. На церемонії підписання були присутні іранський президент Махмуд Ахмадінежад і його пакистанський колега Асіф Алі Зардарі. Тим часом Індія поки залишається в стороні від проекту, пояснюючи це побоюваннями за безпеку "труби". Крім того, в Нью-Делі заперечували проти ціни за транзит, яку пропонував Пакистан. Проект трубопроводу Іран-Пакистан-Індія вперше почав обговорюватися ще в 1995 р. У 2008 р. Іран і Пакистан домовилися про формулу ціни і механізми її перегляду.
Варто відзначити, що в січні ц.р. Іран і Туркменістан відкрили новий газопровід Довлятабад-Серахс-Хангеран, який більш ніж в два рази збільшить постачання туркменського газу до сусіднього Ірану. У травні минулого року Іран почав будівництво газопроводу для транспортування газу до Європи через Туреччину. Як повідомлялося, газопровід Pars пройде через Туреччину до Греції, Італії і інших країн Європи.