ru ua

ПА ОБСЄ підтримує підписання УА між Україною та ЄС

Автор: RBC.UA
Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європе підтримує підписання угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом. Про це заявив в.о. президента ПА ОБСЄ Вольфганг Гроссрук на зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим.

Парламентська асамблея Організації з безпеки і співпраці в Європе (ПА ОБСЄ) підтримує підписання угоди про асоціацію (УА) між Україною і Євросоюзом. Про це заявив в.о. президента ПА ОБСЄ Вольфганг Гроссрук (на фото) на зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим, передає прес-служба Кабміну.

"Ми - і австрійський парламент зокрема - підтримаємо Україну в укладенні угоди про асоціацію з ЄС. Ми високо цінуємо ті реформи, які реалізує Україна, і вдячні вам за те, що ви берете до уваги ті рекомендації, які ми надаємо. І з боку Парламентської асамблеї ОБСЄ я хочу вас завірити, що ми і надалі вас підтримуватимемо", - сказав Гроссрук.

Він відзначив, що Україна є активним членом ОБСЄ, і подякував державі за активну позицію під час головування в організації.

Читайте також: ЄС чекає від України прискорення реформ до кінця травня

"Я хочу подякувати Україні за її головування в ОБСЄ і за активну позицію, яку вона займає", - сказав в.о. президента.
У свою чергу прем'єр-міністр Микола Азаров нагадав, що для підписання угоди про асоціацію Верховна Рада України повинна прийняти ще низку законів. Він завірив, що Партія регіонів готова до конструктивної співпраці з опозицією для їх ухвалення.

"Європейська комісія закликала всі парламентські сили до конструктивного діалогу, і ми готові до такого діалогу з опозицією. Адже під час діалогу з'являється можливість ефективно проводити структурні реформи", - сказав Азаров.

Представник Президента у Верховній Раде Юрій Мірошниченко днями заявив, що прийняти до травня пакет законів по євроінтеграції перешкодив заблокований парламент. "Незабаром, сподіваюся, після повернення депутатів з травневих свят пакет необхідних законів буде прийнятий. Вони вже зареєстровані в парламенті, багато які розглянуто в профільних комітетах. Справа за малим - більшості результативно проголосувати", - відзначив він.

Мірошниченко констатує, що у парламентської більшості достатньо політичної волі для ухвалення євроінтеграційних законів.

Читайте також: Україна планує підписати УА з ЄС на саміті "Східного партнерства", - Янукович

Крім того, прем'єр-міністр завірив Гроссрука, що Україна і надалі велика увага приділятиме співпраці з ОБСЄ.

Україна чекає підписання угоди про асоціацію в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Про це неодноразово заявляв Віктор Янукович. Непідписання угоди в ці терміни стане серйозною поразкою нинішньої української дипломатії.

Читайте також: Україна виконала вже 9 вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію

Нагадаємо, угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для набрання документом чинності необхідне підписання і ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС багато разів відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішню ситуацію в Україні.