Україна виконала вже 9 вимог ЄС для підписання угоди про асоціацію

Вівторок 09 квітня 2013 13:33
Автор: RBC.UA
Україна на сьогодні виконала в повному обсязі 9 вимог ЄС для підписання угоди про політичну асоціацію. Про це на брифінгу заявив в.о. директора департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна на сьогодні виконала в повному обсязі 9 вимог ЄС для підписання угоди про політичну асоціацію. Про це на брифінгу заявив в.о. директора департаменту інформаційної політики Євген Перебийніс, передає кореспондент РБК-Україна.

"Україна розраховує на позитивне рішення на саміті ЄС у Вільнюсі щодо підписання угоди про політичну асоціацію. Зі свого боку уряд України продовжує виконувати план першочергових заходів щодо інтеграції України до ЄС на 2013 рік. Україна на сьогодні вже виконала в повному обсязі 9 вимог", - заявив Перебийніс.

Читайте також: Опозиція підготувала пакет законопроектів про євроінтеграцію

За його словами, це в першу чергу стосується прийняття Верховною Радою України низки законів, підготовлених Кабміном. В першу чергу це стосується законів про лібералізацію візового режиму.

Зазначимо, план першочергових заходів щодо інтеграції України в Євросоюз на 2013 рік містить 71 захід.

Також Перебийніс зазначив, що Україна продовжить діалог і консультації з європейськими інститутами щодо виконання вимог плану, щоб восени поточного року було підписано відповідну угоду.

Нагадаємо, раніше Верховна Рада прийняла закон про ратифікацію угоди між Україною і ЄС про внесення змін до угоди між Україною та Європейським Співтовариством про спрощення оформлення віз, яка була підписана 23 червня 2012 року в Брюсселі. Його вже підписав Президент.

Згідно з положеннями угоди, розширюються категорії громадян України, які мають право на спрощене оформлення безкоштовних і багаторазових віз. До них, крім іншого, будуть ставитися представники організацій громадянського суспільства або молоді люди, які беруть участь у заходах, організованих неприбутковими організаціями.

Читайте також: Рада ратифікувала угоду з ЄС про спрощення візового режиму

Також удосконалюється порядок оформлення віз для журналістів, визначаються чіткі терміни дії багаторазових віз (5 років), встановлюється можливість термінового оформлення віз (протягом 3 діб) особам, які проживають на значній відстані від місця подачі візового клопотання (за умови сплати термінового консульського збору - 70 євро), вводиться безвізовий режим поїздок для громадян України, які користуються біометричними службовими паспортами.

Крім лібералізації візового режиму з ЄС, Україна хоче в листопаді 2013 р. на саміті " Східного партнерства " у Вільнюсі підписати угоду про асоціацію з ЄС.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - була підписана тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання Угоди про асоціацію опинилося під загрозою зричу через нинішню політичну ситуацію в Україні.

Читайте також: Україна в 2012 р. не виконала більшості рекомендацій Брюсселя

13 березня Віктор Янукович підписав указ №127/2013 про виконання умов ЄС, необхідних для підписання угоди про асоціацію з Європейським союзом.

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся