Замість закону про місцеві вибори ключовим питанням цього пленарного тижня стане відставка голови СБУ Валентина Наливайченка. Як розповіли РБК-Україна нардепи від "Блоку Петра Порошенка", Президент Петро Порошенко цього тижня внесе до Ради подання на відставку голови СБУ.
Замість закону про місцеві вибори ключовим питанням цього пленарного тижня стане відставка голови СБУ Валентина Наливайченка. Як розповіли РБК-Україна нардепи від "Блоку Петра Порошенка", Президент Петро Порошенко цього тижня внесе до Ради подання на відставку голови СБУ.
За словами нардепів від БПП, Порошенко незадоволений роботою Наливайченка. "Президент має претензії до його роботи за трьома напрямками: боротьба з корупцією, нерозкриття резонансних злочинів, а також боротьба з контрабандою", - розповів РБК-Україна за результатами вчорашнього засідання фракції один із народних депутатів від БПП.
Він додав, що Порошенко не назвав точної дати, коли таке подання буде внесене, але Президент хоче зробити це якомога скоріше.
Інший нардеп розповів, що Порошенко ще минулого тижня запропонував Наливайченку добровільно піти у відставку. "Він мав зустріч з Наливайченком в середині минулого тижня. Президент запропонував йому піти у відставку і очолити зовнішню розвідку (Служба зовнішньої розвідки, -РБК-Україна) і той погодився, але потім раптово передумав", - розповів нардеп.
Зокрема, після зустрічі з Президентом Наливайченко вирішив звільнити всіх керівників регіональних управлінь СБУ по боротьбі з корупцією. Проте, оскільки Наливайченко не збирається йти з посади, то Президент сам вирішив відправити його у відставку. Нагадаємо, Наливайченко очолює СБУ з лютого 2014 р.
Водночас голова парламентського антикорупційного комітету Єгор Соболєв розповів РБК-Україна, що цього тижня на засідання комітету за власною ініціативою прийде заступник Наливайченка Юрій Артюхов.
"Він за власною ініціативою прийшов і запропонував виступити перед комітетом. Ми сказали, що якщо йдеться про викриття важливих фактів корупції, то, звісно, він може приходити і виступати", - розповів Соболєв.
Поруч із відставкою Наливайченка депутати все частіше піднімають питання і про відставку генпрокурора Віктора Шокіна. Генпрокурору закидають, що він випустив з країни нардепа Сергія Клюєва, брата екс-глави Адміністрації Президента Януковича - Андрія Клюєва.
В соціальних мережах між депутатами різних фракцій з цього приводу триває запальна дискусія. Лише питання відставки Наливайченка змогло переключити увагу нардепів, і не лише у фракції БПП.
Вчора, коли група нардепів-"фронтовиків" заходила до парламенту, РБК-Україна розпитала про позицію "Народного фронту" щодо закону про місцеві вибори.
"Нам зараз не до цього. В нас тут інше нагальне питання щодо силовиків", - відповів один із нардепів.
Як вдалося з'ясувати РБК-Україна, остаточного рішення щодо законопроекту про місцеві вибори коаліції узгодити так і не вдалося. Нардепи від БПП кажуть, що фракція буде підтримувати законопроект №2831-3 Вадима Денисенка і Сергія Алексєєва. В "Самопомочі" наполягають на прийнятті законопроекту №2831-2. Натомість в "Народному фронті" кажуть, що остаточне рішення буде прийняте тільки після розгляду законопроектів на засіданні комітету, яке відбудеться на цьому тижні.
Зміни до Конституції також не будуть розглянуті цього тижня. Нардепи розповіли РБК-Україна, що остаточний проект змін буде готовий в середу-четвер, а наприкінці тижня законопроект мають презентувати Венеціанській комісії. Водночас депутати із різних фракцій розповіли РБК-Україна, що остаточного тексту законопроекту члени Конституційної комісії поки що не бачили.
Цю інформацію підтвердив і заступник голови Конституційної комісії, один з "батьків" української Конституції, Віктор Мусіяка. "Вже місяць я не бачив проекту змін, тому говорити, що цей процес має бути завершений на цьому тижні, я не можу", - розповів Мусіяка.
Нардепи кажуть, що поки що не вдалося досягнути порозуміння щодо того, чи матиме право Президент розпускати місцеві ради. В "Самопомочі" говорять, що такі повноваження Президента могли би покласти край місцевому самоврядуванню. Отже, переговори щодо Конституції, як і щодо закону про місцеві вибори, триватимуть.
А спікер Володимир Гройсман вже анонсував можливе продовження цієї сесії.