У Дніпропетровській області в результаті отруєння грибами загинули дві дитини, ще троє потерпілих перебувають в лікарні. Сім'я з п'яти чоловік, у тому числі троє дітей, отруїлася грибами у Нікополі Дніпропетровської області. Постраждалі були госпіталізовані до Нікопольської центральної районної лікарні у вкрай важкому стані.
У Дніпропетровській області в результаті отруєння грибами загинули дві дитини, ще троє потерпілих перебувають в лікарні. Про це повідомляє прес-служба МНС України.
Читайте також: Бліда поганка - найбільш отруйний гриб
Сім'я з п'яти чоловік, у тому числі троє дітей, отруїлася грибами у Нікополі Дніпропетровської області. Постраждалі були госпіталізовані до Нікопольської центральної районної лікарні у вкрай важкому стані.
При з'ясуванні обставин було встановлено, що після вживання грибів 15 жовтня в усіх членів сім'ї погіршилося самопочуття, після чого вони були госпіталізовані по різних лікарнях області.
В результаті отруєння двоє дітей - 2010 і 2004 р.н. - померли в дитячій лікарні, їх батьки та ще одна дитина перебувають у вкрай важкому стані.
Читайте також: У Хмельницькій області в результаті отруєння грибами госпіталізовано 5 осіб, з них 2 дітей
Нагадаємо, напередодні, 10 жовтня, в Кіровоградській області в центральну районну лікарню смт Олександрівка з діагнозом "отруєння грибами" були госпіталізовані чотири людини. Троє з них - жителі Олександрівки, один - із с. Красносілка Олександрівського району. Як з'ясувалося, 61-річний чоловік із с. Красносілка збирав гриби в лісі. Серед опеньків виявилися й отруйні гриби, які чоловік помилково сприйняв за їстівні. За подібних обставин отруїлися грибами і троє жителів Олександрівки. Стан постраждалих оцінювався як середнього ступеня тяжкості.
У той же день, 10 жовтня, в Миколаївській області в обласну дитячу лікарню Миколаєва та центральну районну лікарню Первомайська з попереднім діагнозом отруєння токсинами грибів було госпіталізовано восьмеро осіб, з них дві дитини 2009 і 2012 р.н. Всі постраждалі - жителі с. Кам'яний Міст Первомайського району, які вживали в їжу дикорослі гриби. Стан госпіталізованих - важкого і середнього ступеня тяжкості.
Раніше, 1 жовтня, в реанімацію Пологівської центральної районної лікарні в Запорізькій обл. із симптомами отруєння (нудота, блювота, діарея) надійшли три чоловіки 1953, 1980, 1972 р.н. і дві жінки 1991 та 1984 р.н. Всі постраждалі - члени однієї сім'ї. Як з'ясувалося, громадяни 30 вересня вживали в їжу дикорослі гриби.
Читайте також: В Одеській обл. грибами отруїлися дев'ятеро людей, - МНС
1 жовтня після надання першої медичної допомоги одна людина була відпущена додому. 2 жовтня четверо постраждалих, які залишалися в реанімації, були переведені в терапевтичне відділення.
Зазначимо також, що наприкінці червня ц.р. в чергову частину Броварського міськвідділу міліції Київської області надійшло телефонне повідомлення від лікаря обласної дитячої лікарні. Працівник медичного закладу повідомив, що у приймальне відділення доставлено двох дітей, 1999-го та 2003-го років народження з отруєнням невстановленими грибами. У підсумку 13-річна дівчина померла, 9-річна перебувала у вкрай важкому стані.
Читайте також: У Бердичеві 24 людини отруїлися солодощами з магазину
Як з'ясувалося, 29-річна жінка разом зі співмешканцем в лісосмузі одного із сіл Броварського району назбирали грибів і приготували їх вдома. Вся родина повечеряла ними. Майже через дві години діти відчули запаморочення і біль у шлунку. Мати вирішила самостійно лікувати дітей вдома. Наступного дня, коли вони були у вкрай важкому стані, жінка звернулася по допомогу до лікарів.
За фактом трагедії вирішувалося питання щодо порушення кримінальної справи проти матері за ст. 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання обов'язків по догляду за дитиною або особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки). Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк від двох до п'яти років або позбавлення волі на той самий строк.
Нагадаємо, МНС закликає громадян не вживати в їжу дикорослі гриби і купувати їх тільки у спеціалізованих точках продажу.
Як відомо, в Україні зустрічається близько 80 видів потенційно небезпечних для здоров'я людини грибів, з них 20 становлять небезпеку для життя.