Опозиція затвердить список кандидатів в депутати 30 липня

Об'єднана опозиція затвердить списки кандидатів у депутати на з'їзді 30 липня, як це передбачено виборчим законодавством. Про це заявив лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк. За його словами, при формуванні списку кожна політична сила має право вето на претендентів.

Об'єднана опозиція затвердить списки кандидатів у депутати на з'їзді 30 липня, як це передбачено виборчим законодавством. Про це заявив лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк, передає "5 канал". За його словами, при формуванні списку кожна політична сила має право вето на претендентів.

"Список буде затверждений, як це передбачено виборчим законодавством, 30 липня на з'їзді об'єднаної опозиції. При формуванні списку дві базові партії прийняли наступне рішення, що кожна партія має право вето на будь-якого кандидата, який не влаштовує іншу партію. Це означає, що список об'єднаної опозиції буде максимально новий. Перш за все я кажу за кандидатів, які підуть від "Фронту змін". І максимально чистий - це я кажу від кандидатів, які підуть від партії "Батьківщина" та інших наших союзників", - зазначив Яценюк.

Нагадаємо, 28 травня заступник глави партії "Батьківщина" Олександр Турчинов заявив, що об'єднана опозиція оприлюднить відкриті списки кандидатів до 30 липня. "В рамках об'єднаної опозиції у нас не існує проблем щодо кандидатів по мажоритарних округах. Зараз ми уточнюємо, хто не увійшов в опозицію, а там де є узгоджені списки, всі кандидати будуть представлені громадськості", - заявив Турчинов. Він підкреслив, що списки будуть відкритими не тільки по мажоритарних округах, а й по партійній основі: "І ми задовго до з'їзду оприлюднимо ці відкриті списки, щоб ми почули думку, тому що ми можемо знати не всіх кандидатів".

Раніше Яценюк висловив упевненість, що до 30 липня до об'єднаної опозиції приєднаються ще кілька партій. Також Яценюк додав, що двері для інших партій відкриті. За його словами, єдиний список кандидатів на парламентські вибори буде підготовлений до 29 липня, щоб він пройшов експертизу серед громадськості.

Нагадаємо, парламентські вибори пройдуть за новими правилами. Відповідно до прийнятого закону, вибори депутатів будуть проводитися за змішаною системою (50% - за партійними списком і 50% - по мажоритарних округах), з прохідним бар'єром у 5% і без участі блоків. Також в бюлетенях не буде графи "Проти всіх".

Зокрема, 4 травня ц.р. ЦВК оприлюднила списки 255 округів на постійній основі в усіх регіонах України та в іноземній виборчому окрузі до парламентських виборів.

Основні партії-претенденти на місця в парламенті вже складають виборчі списки і формують штаби.

Так, для участі у виборах вже об'єдналися політичні партії "Фронт змін" і "Батьківщина". Виборчий список об'єднаної опозиції очолили Юлія Тимошенко і Арсеній Яценюк. Очолив центральний штаб об'єднаної опозиції Турчинов.

Політична партія "Сильна Україна" офіційно припинила свою діяльність і об'єдналася з Партією регіонів. Пізніше, начальником центрального виборчого штабу Партії Регіонів призначили Андрія Клюєва.

Соціалістична партія України заявила, що проведе відкритий конкурс кандидатів у депутати, які будуть обиратися шляхом голосування.

У свою чергу, партія "Удар" Віталія Кличка піде на вибори окремим списком, незважаючи на те, що до співпраці його політсилу наполегливо запрошував БЮТБ.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся