Опозиція не хоче називати ім'я єдиного кандидата в мери Києва до оголошення виборів
Опозиція не буде називати ім'я єдиного кандидата в мери м. Києва, поки не будуть оголошені вибори. Про це заявив глава фракції "Батьківщина" у Верховній Раді України Арсеній Яценюк (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми вже спільно, три опозиційні сили, затвердили проект концепції, як висувати не тільки спільно узгодженого кандидата, але і як працювати на одномандатних округах у місті Києві. Також ми визначили критерії, хто це має бути. Зараз ми чекаємо, так будуть вибори чи ні", - зазначив Яценюк.
Читайте також: Опозиція пропонує провести вибори в Києві 16 липня
Він уточнив, що серед обов'язкових умов, яким повинен відповідати єдиний кандидат, "ряд критеріїв, починаючи з ділової репутації і в тому числі політичних поглядів, закінчуючи в обов'язковому порядку презентацією програми розвитку Києва та антикорупційної програми". "Точно також, ми хочемо, щоб той, хто буде кандидатом в мери оприлюднив не тільки свою програму та антикорупційну програму, але і список тих людей і їх біографії і характеристики, хто буде з ним працювати в київській мерії", - зазначив Яценюк.
На питання журналістів, хто найбільше підходить на посаду кандидата в мери від трьох опозиційних фракцій, Яценюк зазначив: "Будь-хто, кого висунуть три опозиційні партії, хто отримає підтримку киян і виграє вибори".
Зазначимо, народний депутат від "Батьківщини" Володимир Бондаренко підтвердив РБК-Україна інформацію про те, що висунення єдиного кандидата від опозиції в мери Києва не відбудеться 18 травня, в ході мітингу опозиції.
Читайте також: Верховна Рада розгляне питання об'єднання посад голови КМДА та мера Києва
На питання про те, чи планується оголошення єдиного кандидата від опозиції на посаду мера Києва найближчим часом, Бондаренко відповів, що навряд чи. "Думаю, що ні. Тому що існує позиція Віталія Кличка, який є найбільш імовірним єдиним кандидатом, про те, що необхідно дочекатися оголошення дати виборів, і вже потім висувати кандидата", - сказав Бондаренко.
Питання з висуненням єдиного кандидата в мери столиці вже перетворився в справжню мелодраму. Віталій Кличко, який може впевнено виграти мерські вибори, поки не дав своєї згоди на участь у них. Воно й зрозуміло, у випадку провалу в мерському кріслі буде дуже важко повернутися в президентську гонку 2015 р. А ось конкуренти-союзники Кличка і раді б відправити лідера "Удару" у мери столиці, та той не хоче. У цій ситуації киянам так і не повідомляють, хто від опозиції піде в мери. Це породжує ряд чуток і припущень, які знищують рейтинг опозиції в Києві.
Нагадаємо, парламентська більшість категорично відмовляється голосувати за призначення дати виборів у Києві до того, як своє трактування цього питання не дасть Конституційний суд. Раніше ВР кілька разів провалювала голосування з цього питання.
КСУ почав розгляд справи про вибори в Києві 11 квітня. Питання внесено поданням 48 народних депутатів україни про офіційне тлумачення низки положень Конституції та закону про місцеві вибори, зокрема стосовно місцевих виборів у Києві. Слід зазначити, що подібні уявлення КСУ розглядає до 3 місяців.
Читайте також: ПР і опозиція згодні на проведення виборів у Києві в серпні, якщо так вирішить КСУ
Сьогодні Верховна Рада буде розглядати питання об'єднання посад голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) і Київської міської ради.