Депутати від трьох опозиційних парламентських партій - "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" - зібрали 158 підписів і звернулися до голови Верховної Ради Володимиру Рибаку з конституційною вимогою скликання позачергової сесії. Про це повідомляє прес-служба партії "Фронт змін".
Депутати від трьох опозиційних парламентських партій - "Батьківщина", "Свобода" та "Удар" - зібрали 158 підписів і звернулися до голови Верховної Ради Володимиру Рибаку з конституційною вимогою скликання позачергової сесії у зв'язку з подіями навколо екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Про це повідомляє прес-служба партії "Фронт змін".
Читайте також: Рибак вважає безпідставним позов до суду проти нього
Під вимогою про скликання позачергової сесії поставили свої підписи голови фракцій (від "Батьківщини" Арсеній Яценюк, від "Свободи" Олег Тягнибок і від "Удару" Віталій Кличко), депутати трьох опозиційних фракцій та окремі позафракційні депутати.
Відповідно до закону України про регламент Верховної Ради, сесія має бути скликана спікером парламенту в семиденний термін з моменту надходження вимоги, підкріпленої необхідною кількістю підписів народних депутатів (мінімум 150).
Як раніше зазначала керівник секретаріату фракції "Батьківщина" Ольга Боднар, збір підписів не закінчився на позначці 150 і тривав до кінця дня, оскільки були ще бажаючі серед народних депутатів. При цьому, за її словами, проведення позачергової сесії підтримують не тільки члени опозиційних фракцій, але і позафракційні парламентарії.
Нагадаємо, спочатку опозиція вимагала провести позачергову сесію 29 січня, однак згодом, у зв'язку із затримками при видачі підписних листів, перенесла плановану дату на 30 січня. При цьому глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк звинуватив апарат ВР у саботажі проведення позачергової сесії.
Раніше сьогодні народний депутат з фракції "Батьківщина" Анатолій Гриценко заявляв, що позачергове засідання може відбутися 29 або 30 січня.
Читайте також: Ситуація з Тимошенко буде відображена в доповіді уповноваженого Ради Європи з прав людини
Нагадаємо, що на позачерговій сесії опозиція пропонує розглянути питання про відставку генерального прокурора Віктора Пшонки, а також створити Тимчасову слідчу комісію з розслідування порушень законодавства при ув'язненні Юлії Тимошенко і Юрія Луценка; розглянути питання про відповідальність керівників силових відомств. Відповідний лист глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк направив спікеру парламенту в понеділок, 21 січня.
У документі наголошується, що народні депутати ініціюють скликання позачергової сесії Верховної Ради з наступним порядком денним:
- створення ТСК з питань розслідування обставин порушення Конституції України при здійсненні арешту й ув'язнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка;
Читайте також: Посли США і ЄС офіційно попросили МЗС України про зустріч з Тимошенко
- заслуховування інформації генерального прокурора Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та голови Служби безпеки України Олександра Якименка щодо ситуації з дотриманням прав політичних в'язнів в Україні, участі правоохоронних органів у політичних переслідуваннях. Зокрема, щодо інформації про порушення співробітниками правоохоронних органів конституційних прав і визначених законом гарантій діяльності народних депутатів, що сталося під час відвідин депутатами ув'язненої Юлії Тимошенко в харківській лікарні 18 січня;
- політична відповідальність міністра внутрішніх справ і голови Служби безпеки України за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях, порушенні прав і свобод громадян;
- висловлення недовіри генеральному прокурору України, що має наслідком його відставку з посади, у зв'язку з участю органів у політичних переслідуваннях і, зокрема, висуванням політично мотивованих звинувачень Юлії Тимошенко і Юрія Луценку.
Читайте також: "Удар" підтримає кандидатів від "Батьківщини" і "Свободи" на перевиборах у проблемних округах
У зв'язку з цим Яценюк звернувся до голови ВР з вимогою невідкладно надати апарату парламенту розпорядження на виготовлення підписних листів для збирання підписів депутатів на підтримку проведення позачергової сесії і для висловлення недовіри генпрокурору.
Про намір вимагати скликання позачергової сесії ВР першою заявила партія "Удар".
Підтримала ідею проведення позачергової сесії і Партія регіонів. Про це повідомив нардеп від ПР Володимир Олійник. За його словами, ПР готова допомогти опозиції зібрати голоси для проведення позачергової сесії ВР.
Читайте також: ПР підтримає зняття недоторканності з Власенка, в разі достатності підстав для перевірки його провини, - Олійник
Питання про дотримання прав політв'язнів і дій силовиків по відношенню до народних депутатів виник після того, як депутатів від "Батьківщини" Олександру Кужель, Тетяну Слюз і Людмилу Денисову витіснили із приміщення ЦКБ "Укрзалізниці", де вони брали участь у протестній акції Юлії Тимошенко.
А напередодні генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства. За даними Пшонки, Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 млн дол. Крім того, генпрокурор додав, що справу щодо вбивства Щербаня об'єднано в одне провадження зі справою по ЄЕСУ. При цьому вчора Тимошенко заявила про те, що непричетна до вбивства нардепа Щербаня у 1996 р.