Опозиція звинувачує секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Андрія Клюєва в тиску на депутатів "Батьківщини" з метою переходу їх у фракцію Партії регіонів. Про це на прес-конференції заявив глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.
Опозиція звинувачує секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Андрія Клюєва (на фото) в тиску на депутатів "Батьківщини" з метою переходу їх у фракцію Партії регіонів. Про це на прес-конференції заявив глава фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми звернемося до пана Баррозу, пана Фюле, який контактує з паном Клюєвим, щоб такі контакти з корумпованою особою в нашій державі були припинені", - заявив Яценюк.
При цьому заступник голови фракції "Батькивщина" Олександр Турчинов повідомив, що така реакція опозиції відносно секретаря РНБО України Андрія Клюєва викликана тим, що саме він курує процес тиску на депутатів з "Батьківщини".
Читайте також: Клюєв бере участь в переговорах із розблокування Верховної Ради, - Яценюк
"У нас є інформація про те, що на трьох наших депутатів в щоденному режимі чиниться тиск з метою переходу їх у фракцію Партію регіонів. Є письмові заяви від них", - підкреслив Турчинов.
При цьому він категорично відмовився називати прізвища депутатів, на яких чиниться такий тиск. За його словами, парламентаріям загрожують порушенням кримінальних справ, погрозами відібрати бізнес і залякуванням родичів. Він повідомив, що у разі потреби ці депутати самі заявлять про погрози з боку секретаря РНБО.
Читайте також: Президент затвердив новий склад Ради національної безпеки і оборони
Зазначимо, Андрій Клюєв - достатньо впливова фігура в Партії регіонів, порівнянна за масштабом впливу з першими особами партії. Перед своїм призначенням на посаду секретаря РНБО Клюєв був першим віце-прем'єр-міністром, міністром економічного розвитку в уряді Миколи Азарова, а в період парламентських виборів очолював виборчий штаб Партії регіонів. Саме Андрій Клюєв приїжджав у Верховну Раду в кризові періоди, щоб представляти на переговорах з опозицією Партію регіонів.
Нагадаємо, на самому початку роботи Верховної Ради VII скликання вибухнув скандал навколо депутатів Андрія і Олександра Табалових, які були вибрані як представники "Батьківщини", але відмовилися входити в її фракцію. Опозиція однозначно побачила в цьому підступи Партії регіонів. Знов звинувачення опозиціонерів прозвучали, коли ВАСУ позбавив депутатських мандатів Павла Балогу і Олександра Домбровського - на думку лідерів "Батьіивщини", ці депутати відмовилися входити у фракцію Партії регіонів, за що і поплатилися місцями в парламенті.
Читайте також: Павло Балога і Олександр Домбровський позбавлені мандатів за відмову бути членами фракції ПР, - Арсеній Яценюк
Історія переходів депутатів з націонал-демократичних фракцій у фракцію Партії регіонів досить довга і почалася ще в попередніх скликаннях Верховної Ради. Як правило, починається все з того, що депутат не дотримується фракційної дисципліни при голосуванні за ті або інші законопроекти, а закінчується або його вигнанням, або добровільним переходом в іншу фракцію.