Опозиція направила позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо Сергія Власенка. Про це сьогодні заявив сам Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.
Опозиція направила позов до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо Сергія Власенка. Про це сьогодні заявив сам Власенко, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми відправили сьогодні додаткові документи до Європейського суду прав людини. Ми доповнили документи, що стосуються справи Юлії Тимошенко, новими документами в частині здійснення політичного тиску не тільки на Юлію Тимошенко, але й на її захист ... Це стосується Григорія Немирі та Євгенії Тимошенко. Також була відправлена моя скарга, датована сьогоднішнім числом і підписана мною. Йдеться про рішення ВАСУ і порушення Європейської конвенції прав людини в підсумку винесення рішення. А саме, це стосується порушення ст.6, 13, 18 Конвенції ... які говорять про те , що держава зобов'язана забезпечити нормальні і чесні вибори, не може впливати на право вибору", - заявив Власенко.
Читайте також: Європарламент у середу обговорить питання позбавлення Власенка депутатського мандата
За його словами, ГПУ порушила три кримінальні справи проти нього. "За моєю інформацією, дуже швидко відбувається фальсифікація трьох справ, пов'язаних із заявами однієї вже досить відомої персони (екс-дружини Наталі Окунської) ... ГПУ закрила ганебну кримінальну справу, порушену раніше (про несплату аліментів). На даний момент нічого не змінилолся, за моєю інформацією, три відкриті кримінальні справи фальсифікують, а також готується мій арешт", - заявив Власенко.
Нагадаємо, що ВАСУ позбавив Власенко мандата 6 березня. На це рішення відреагували в Європарламенті, Єврокомісії, Раді Європи і ПАРЄ, зазначивши, що позбавлення депутата мандата таким способом не відповідає європейським цінностям, і що це рішення віддаляє Україну від підписання УА з ЄС. У МЗС у свою чергу, заявили, що справа Власенка знаходиться винятково в юридичній площині і попросили міжнародних партнерів утриматися від необгрунтованих звинувачень на адресу української влади. Раніше МЗС відзначало, що незважаючи на стурбованість ЄС ситуацією з позбавленням народних депутатів мандатів, все-таки вдасться підписати угоду про асоціацію.
Читайте також: Співдоповідачі ПАРЄ стурбовані позбавленням Власенка депутатського мандата
Європарламент навіть вніс питання Власенко на розгляд на пленарному засіданні. У середу ЄП має намір обговорити українське питання за участю Верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президента Європейської комісії Кетрін Ештон. Очікується, що Кетрін Ештон виступить на пленарному засіданні із заявою, після чого відбудеться дискусія без прийняття резолюції. Крім українського питання на порядку денному Європарламенту в середу обговорення ситуації в таких гарячих точках як Єгипет, КНДР, Малі та Сирія.
Читайте також: ВАСУ позбавив Власенка депутатського мандата
Українська опозиція протестує проти позбавлення Власенко мандата блокуванням трибуни. Її представники раніше заявляли, що блокуватимуть роботу парламенту до його розпуску. І якщо під час попередньої блокади Ради, Президент Янукович, за даними ПР навіть не замислювався про можливість перевиборів, то на цей раз спікер Рибак заявив, що Президент може розпустити Раду. Спікер додав, що в такій ситуації всі політичні сили прийдуть до необхідності знаходження консенсусу.
Опозиціонери заявляють, що ВР вже не запрацює, однак сьогодні на раді погоджували вимоги до більшості, виконання яких може забезпечити відновлення роботи Ради. Зокрема "Удар" вимагає звіту Президента в парламенті, а "Свобода" - відповідальності силових структур про події в Гостиному дворі.