Опозиція буде ініціювати проведення позачергової сесії Верховної Ради (ВР) України у зв'язку з арештом екс-прем'єр-міністра, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Про це повідомив на своєму сайті заступник голови ВР Микола Томенко.
Опозиція буде ініціювати проведення позачергової сесії Верховної Ради (ВР) України у зв'язку з арештом екс-прем'єр-міністра, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко. Про це повідомив на своєму сайті заступник голови ВР Микола Томенко.
«Сьогодні парламент залишається єдиним місцем, де опозиція може, бодай, представити альтернативну точку зору на перебіг подій в Україні і на безпрецедентні незаконні недемократичні дії влади», - заявив віце-спікер. За його словами, історія з арештом Тимошенко потребує парламентської оцінки «ситуації беззаконня в Україні, що твориться, очевидно, за згодою Президента та влади».
Томенко переконаний, що проведення позачергової сесії також стане показником того, чи є реальна опозиція в парламенті чи немає. «Я не бачу проблеми зібрати 150 підписів для проведення позачергової сесії, оскільки, якщо взяти до уваги ті партії, що заявляють про себе, як про опозиційні, то до 105 голосів фракції БЮТ-Батьківщина дуже легко зібрати 45 голосів з фракції НУНС та позафракційних», - сказав він.
Тим часом, біля Печерського районного суду міста Києва продовжується безстрокова акція на підтримку Тимошенко - там стоять 20 наметів з табличками громадських приймалень опозиційних народних депутатів. "Ми тут для того, щоб підтримати Юлію Тимошенко, ми будемо проводити роз'яснювальну роботу серед населення, і сподіваємося, що в понеділок Юлію Тимошенко відпустять", - сказав народній депутат фракції "БЮТ-Батьківщина" Андрій Павловський. Вздовж вулиці Богдана Хмельницького стоять п'ять автобусів із затемненими вікнами з написом "Почесна варта. Внутрішні війська України", заповнені працівниками МВС.
Як повідомив сьогодні вночі РБК-Україна народний депутат від БЮТ, комендант наметового містечка Роман Забзалюк, масове поповнення учасників акції протесту біля Печерського райсуду очікується в цей понеділок, 8 серпня. «Цей крок (взяття під арешт Юлії Тимошенко) подавався Адміністрацією Президента як спосіб залякування. Але він викликав іншу реакцію - ланцюгову реакцію розплати з боку людей за те, що зробили Янукович і його оточення. Ви вже наступного тижня побачите зовсім інші настрої в народі», - сказав Забзалюк. У Києві, вважає нардеп, організовані акції протесту будуть посилені природною підтримкою з боку киян. Забзалюк також висловив впевненість, що наметове містечко не буде знесено.
Нагадаємо, вчора зі своїми заявами, які засуджують арешт Тимошенко, виступили практично всі опозиційні партії України - «Наша Україна», «Фронт змін», УНП, Народний рух, «За Україну» і т.д.
Арешт лідера «Батьківщини» викликав негативний резонанс і у міжнародній спільноті. Президент Європарламенту Єжи Бузек закликав Україну дотримуватися принципів та цінностей, що визнаючать відносини Києва та Брюсселя, і висловив стурбованість подіями. Президент Європейської народної партії (ЄНП) Вілфрід Мартінс висловив стурбованість арештом Тимошенко, назвав справу політично мотивованою і зауважив, що влада Віктора Януковича штовхає Україну до авторитаризму радянського зразка. За справедливий суд над Тимошенко висловилася навіть Росія.
Сьогодні перший заступник голови партії "Батьківщина" Олександр Турчинов під час мітингу біля Печерського райсуду повідомив, що Міністерство зовнішніх справ Швеції назвало арешт Тимошенко початком репресій. Сенатор США Джон Маккейн (Республіканська партія) заявив, що арешт Юлії Тимошенко є порушенням базових прав людини. Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики і віце-президент Єврокомісії Кетрін Ештон та єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле заявили про неприйнятність застосування в Україні принципу вибіркового правосуддя.
Вчора, 5 серпня, Печерський райсуд змінив для Юлії Тимошенко запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт. Екс-прем'єра відвезли в Лук'янівський СІЗО. Там зі своєю підзахисною зустрівся адвокат Юрій Сухов. Він заявив про намір подати апеляцію на дії судді Кірєєва.
Для Юлії Тимошенко це уже другий арешт у житті. У лютому 2001 р. - невдовзі після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Віктора Ющенка - опозиціонерку уже поміщали в Лук'янівське СІЗО. Тоді Тимошенко звинувачували в несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її керівництва компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення, і Тимошенко вийшла на свободу.
У березні 2002 р. Блок Юлії Тимошенко пройшов до Верховної Ради. Восени того ж року опозиціонерка разом з лідером Соцпартії Морозом і лідером КПУ Симоненко очолила акцію "Україна без Кучми". На президентських виборах 2004 р. Тимошенко підтримала Ющенка, відмовившись від власних амбіцій. Після перемоги Ющенка, вона стала прем'єром. У тому ж році її відправили у відставку. Тимошенко знову очолювала уряд з 2007 по 2010 р., аж до перемоги Віктора Януковича на президентських виборах.