ua en ru

Опозиціонер Мохаммед Бассандава очолить перехідний уряд Ємену

Автор: RBC.UA
Формування перехідного уряду Ємену доручено опозиційному політику Мохаммеду Бассандаві. Як повідомляє в понеділок, 28 листопада, агентство DAPD, указ про його призначення тимчасово виконуючим обов'язки прем'єр-міністра підписав віце-президент країни Абд Раббі Мансур Хаді.

Формування перехідного уряду Ємену доручено опозиційному політику Мохаммеду Бассандаві. Як повідомляє в понеділок, 28 листопада, агентство DAPD, указ про його призначення тимчасово виконуючим обов'язки прем'єр-міністра підписав віце-президент країни Абд Раббі Мансур Хаді.

Експерти звертають увагу на те, що згідно досягнутим раніше домовленостям до складу перехідного уряду повинні бути на паритетній основі включені як представники опозиції, так і правлячої партії. Одним з основних завдань кабінету стане підготовка до президентських виборів, намічених на лютий, пише Deutsche Welle.

Зазначимо, 26 листопада радіостанція Europe1 з посиланням на одного з представника єменської опозиції Яхья Абу Усбу повідомляла, що новим прем'єр-міністром Ємену, який очолить "уряд згоди" після відходу у відставку Салеха, найімовірніше, стане колишній глава Міністерства закордонних справ держави (1993-1994 рр.), а нині - керівник опозиційного національної ради Бассандава.

Нагадаємо, минулого тижня Президент Ємену Алі Абдалла Салех підписав заяву про свою добровільну відставку і передачу влади віце-президенту Хаді. Це передбачав план, запропонований раніше державами Перської затоки. У документі, зокрема, було зафіксовано, що Президент іде у відставку протягом 30 днів. Натомість Салеху, який правив в Ємені 33 роки, була обіцяна недоторканність, яка поширюється на його сім'ю і найближчих соратників. Дострокові вибори глави держави заплановано на 21 лютого. Чергові президентські вибори в країні повинні були відбутися в 2013 р.

Між тим відхід Салеха не заспокоїв Ємен. У країні тривають зіткнення прихильників і супротивників влади. Демонстранти упевнені, що звільнення глави держави - лише поверхневі зміни, а режим залишається тим же. Крім того, супротивників режиму обурює імунітет від кримінального переслідування, наданий Салеху в обмін на передачу влади.

Опозиція вважає, що Салех подав у відставку під тиском США, які розглядають Ємен як союзника в боротьбі проти тероризму. Саме в Ємені розташоване один з найбільш активних підрозділів радикального угрупування "Аль-Кайеда". Таким чином, як вважають супротивники режиму, повна зміна влади в Ємені для США невигідна.

У п'ятницю тривали бої між військовими формуваннями, які перейшли на бік опозиції, і бійцями президентської гвардії. Урядові війська використовували авіацію для повітряних атак на позиції супротивника. В Сані військовослужбовці бунтівного генерала Алі Мохсена аль-Ахмара вели у ряді районів перестрілку з силами безпеки. У четвер повідомлялося, що в Ємені в перестрілці загинули п'ятеро людей.

Вчора на півночі Ємену при зіткненні протиборчих ісламістських угруповань загинули щонайменше 20 осіб, десятки людей поранені. Зіткнення сталося в провінції Саада. Як повідомляє Associated Press, за минулу добу від рук шиїтів в населеному пункті Даммаж загинули 24 людини, 65 отримали поранення.

Антиурядові збройні сили племен і бойовики організації "Аль-Кайеда" багаторазово здійснювали підриви нафтопроводів. Міністр промисловості і торгівлі Ємену Хішам Шарафі раніше сказав, що ці дії вже завдали збитків уряду на 1 млрд дол.