Представники НАТО, які зібралися в Брюсселі, дійшли згоди про продовження військової операції на території Лівії ще на три місяці, до кінця грудня, передає Reuters.
Представники НАТО, які зібралися в Брюсселі, дійшли згоди про продовження військової операції на території Лівії ще на три місяці, до кінця грудня, передає Reuters.
Рішення про продовження термінів операції прийняте виходячи з того, що в країні ще залишаються осередки опору сил поваленого лідера Джамагирії Муаммара Каддафі військам Перехідної національної ради.
Це вже друге подібне рішення альянсу. На початку червня операція була продовжена на три місяці. В ході операції авіація НАТО завдає ударів по військах прихильників Каддафі, а кораблі ВМФ альянсу забезпечують дотримання ембарго ООН на постачання зброї в країну.
Де знаходиться сам полковник Каддафі невідомо досі. 9 вересня ц.р. Інтерпол видав ордер на арешт скинутого лівійського лідера, його сина Сеіф-аль-Іслама Каддафі і шефа лівійських спецслужб Абдулли аль-Сенуссі. Всіх трьох звинувачують у вбивствах, неправомірних арештах і затриманнях сотень мирних жителів, які вийшли на антиурядові демонстрації в лютому 2011 р. Наприкінці червня 2011 р. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт Каддафі, аль-Каддафі та аль-Сенуссі.
Нагадаємо, кілька днів тому ООН передала мандат на представництво інтересів Лівії Перехідній національній раді. А Рада безпеки ООН скасувала ряд економічних санкцій відносно Тріполі. Одночасно члени Ради Безпеки ООН одноголосно висловилися за організацію на території Лівії нової місії ООН.
З лютого 2011 р. у Лівії триває громадянська війна між прихильниками і противниками Каддафі. На боці останніх в хід бойових дій втрутилося НАТО після прийняття відповідної резолюції Ради безпеки ООН. Наприкінці серпня за підтримки Північноатлантичного альянсу та його союзників противники колишнього режиму захопили столицю Лівії - м. Тріполі.
Нагадаємо, НАТО офіційно прийняв на себе командування військовою операцією в Лівії 31 березня 2011р. Проведення операції "Об'єднаний захисник" по встановленню так званої беспольотної зони над Лівією і захист цивільного населення країни від режиму Каддафі було санкціоновано членами альянсу строком на 90 днів.
Варто зазначити, що жертвами бомбардувань, за повідомленням низки західних ЗМІ, були не тільки солдати урядових сил, а й сотні мирних жителів. Крім того, під час одного з авіаударів загинули кілька представників опозиції.