ua en ru

ОПЕК пропонує Росії, Норвегії та Мексиці стати її членами

16:24 02.12.2008 Вт
2 мин
Глава Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК) Шакиб Хеліль запропонував Росії, Норвегії та Мексиці стати членами цієї організації. Таку заяву він зробив сьогодні в інтерв'ю одному з алжирських ЗМІ.

Глава Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК) Шакиб Хеліль запропонував Росії, Норвегії та Мексиці стати членами цієї організації. Таку заяву він зробив сьогодні в інтерв'ю одному з алжирських ЗМІ. "Чого ми насправді хочемо, так це щоб Росія, Норвегія та Мексика стали членами ОПЕК. Я не бачу ніякої причини, по якій Росія не могла б стати членом ОПЕК, і для Росії було б краще всього показати свою солідарність з ОПЕК", - цитує слова Ш.Хеліля Reuters. При цьому, на думку Ш.Хеліля, якщо ці країни захочуть залишитися незалежними постачальниками нафти, вони можуть проявити свою солідарність з ОПЕК, скоротивши постачання добровільно. Варто відзначити, що Росія останнім часом активізує свою співпрацю з ОПЕК. Зокрема, міністр енергетики Сергій Шматко недавно заявив, що РФ не виключає можливості скорочення видобутку нафти спільно з ОПЕК. Нагадаємо, що ОПЕК має намір прийняти рішення про скорочення рівня видобутку в середині грудня на зустрічі в Алжирі. ОПЕК була створена в 1960 р. Спочатку до її складу входили Саудівська Аравія, Іран, Ірак, Кувейт та Венесуела. Пізніше до них приєдналися Катар, Індонезія, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Алжир, Нігерія, Еквадор, Габон та Ангола.

Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: