ua en ru

Опальний віце-президент Іраку Тарік Хашемі втік з країни

Автор: RBC.UA
Віце-президент Іраку Тарік Хашемі, якого розшукує іракська влада, покинув країну. Канцелярія Хашемі і державне інформаційне агентство повідомили, що він прибув до Катару.

Віце-президент Іраку Тарік Хашемі, якого розшукує іракська влада, покинув країну. Канцелярія Хашемі і державне інформаційне агентство повідомили, що він прибув до Катару.

До цього високопоставлений чиновник, який є одним з найвпливовіших політиків-сунітів, кілька місяців переховувався в провінції Курдистан на півночі Іраку, повідомляє ВВС.

В кінці минулого року судова влада Іраку видала ордер на його арешт у зв'язку з підозрами в причетності до терористичної діяльності. За даними іракських спецслужб, охоронці віце-президента планували ряд терористичних атак, а сам Хашемі забезпечував їм фінансову підтримку.

Зокрема, Хашемі підозрюють в причетності до вбивств і нападів на кількох представників іракського уряду і силовиків, які представляють шиїтську національну більшість.

Звинувачення, які висунув проти Хашемі прем'єр-міністр Нурі аль-Малікі (шиїт), викликали в політичних оглядачів побоювання, що в Іраку може поновитися конфлікт між різними релігійними групами.

Затримання і арешти відбуваються на тлі тривалого конфлікту в іракському керівництві між сунітської партією "Аль-Іракія", членом якої є віце-президент, і главою уряду, шиїтом Нурі аль-Малікі. "Аль-Іракія" звинуватила прем'єра в захопленні влади в країні.

Незалежні експерти побоюються, що остаточний вивід американських військ з Іраку порушить хиткий мир між шиїтами і сунітами, що розпалить насильство на релігійному грунті.

18 грудня Іраку залишили останні американські солдати. Експерти вже назвали операцію з виведення військ наймасштабнішим заходом такого роду з часів В'єтнамської війни.

В кінці жовтня 2011 р. глава американського зовнішньополітичного відомства Хілларі Клінтон заявила, що США продовжать надавати підтримку Іраку на його шляху до демократії, а також залишаться гарантом безпеки в регіоні, незважаючи на виведення всіх американських військ з країни до кінця поточного року. "Відкриваючи нову главу в наших відносинах з Іраком, ми звертаємося до іракців:" Ви можете покластися на США на вашому шляху до демократії ", - заявила держсекретар.