ТОВ "Зеонбуд" планує інвестувати в розбудову цифрового телебачення в Україні 1 млрд грн. Про це повідомив сьогодні заступник генерального директора з правових питань "Зеонбуду" Андрій Шумілов.
ТОВ "Зеонбуд" планує інвестувати в розбудову цифрового телебачення в Україні 1 млрд грн. Про це повідомив сьогодні заступник генерального директора з правових питань "Зеонбуду" Андрій Шумілов, передає кореспондент РБК-Україна.
А.Шумілов заявив, що акціями ТОВ "Зеонбуд" стовідсотково володіє компанія "Планбрідж лтд", власником пакету акцій "Зеонбуду" вона стала у кінці жовтня поточного року. Власниками "Планбрідж лтд" "є консорціум приватних інвесторів, що є її акціонерами".
Говорячи про процес розбудови цифрового телебачення, А.Шумілов зазначив, що у вересні 2011 р. компанія готова буде надавати послуги поширювачам мовлення по трансляції їх контенту у цифровому форматі.
Вийти на окупність даного проекту компанія планує за 8 років. Водночас він зауважив, що вартість послуг для телеканалів по розповсюдженню з сигналу у цифровому форматі не перевищуватиме вартості розповсюдження аналогового, який розповсюджує на сьогодні державний концерн РРТ.
Крім того, А.Шумілов, говорячи про процес переходу від аналогового до цифрового ефірного телебачення, повідомив, що в Україні пристроями для прийому цифрового телебачення необхідно обладнати у найближчі роки 10 млн домогосподарств.
Він наголосив, що значна частина таких домогосподарств буде змушена придбати спеціальні пристрої (set-top-box) для прийому цифрового телебачення, оскільки лише нові телевізори обладнані такими пристроями. Ринкова вартість set-top-box становить близько 360 грн.
За підрахунками "Зеонбуду", близько 1 млн домогосподарств потребуватимуть державної допомоги для придбання даних пристроїв, - додав А.Шумілов.
Відзначимо, сьогодні Нацтелерадіо прийняло рішення видати ліцензію провайдера цифрового ефірного телебачення ТОВ "Зеонбуд" на 10 років.
Нагадаємо, що до 2015 р. все ефірне телебачення в Україні має транслюватися виключно у цифровому форматі, воно покриватиме 95% території держави. До цього часу допускається паралельна трансляція в цифровому і аналоговому форматах.