У сектор Газа необхідно терміново організувати постачання продовольства, оскільки люди зіткнулися з "серйозним голодом", а запасів продуктів харчування залишилося не більше ніж на дві доби. Про це повідомив Крістофер Гіннес, представник підрозділу ООН, який надає гуманітарну допомогу палестинцям.
"Мільйон людей сидить без електрики. Переповнені лікарні в Газі вимушені використовувати електрогенератори - я вважаю, що таку ситуацію можна назвати гуманітарною кризою", - сказав К.Гіннес в інтерв'ю Бі-бі-сі. В той же час представники Ізраїлю заявили, що вже пропустили на територію сектора Газа 80 вантажівок з ліками і продовольством.
За даними Міністерства охорони здоров'я Палестинської автономії, з 3 січня 2009р., коли почалася наземна операція ізраїльських сил, в секторі Газа загинули 90 мирних жителів, зокрема 26 дітей. Всього, за даними медиків, з початку військової операції в Газі вже загинули більше 500 людей, ще 2,5 тис. поранено. З ізраїльського боку за 10 днів операції загинули п'ятеро солдатів.
З боку світової спільноти робляться спроби добитися припинення вогню. Проте Ізраїль відкидає заклики до негайного припинення вогню. Так, глава Міністерства оборони Ізраїлю Ехуд Барак заявив, що військова операція продовжиться до тих пір, поки ізраїльським громадянам, які проживають недалеко від кордону з Газою, не будуть гарантовані "мир і спокій". За даними ізраїльської армії, 5 січня 2009р. на півдні країни впали 20 ракет, запущених з території сектора Газа.
Ізраїльська сторона стверджує, що зараз в секторі Газа знаходиться близько 4 тис. піхотинців, підтримуваних танковими підрозділами. Бої з членами "Хамас" ведуться навколо міст Бейт-Ханун і Джабалія. Місто Газа, розташоване трохи на південь, оточене.