Події, що відбуваються в Ливані, Ізраїлі і Газі, може бути кваліфіковано як військові злочини, заявила Верховна комісарка ООН із прав людини Луїза Арбур. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.
За її словами, міжнародне право передбачає обов'язковий захист цивільного населення. Всі сторони, що їх залучено до конфлікту, зобов'язані дотримуватись "принципу пропорційності", додала Л.Арбур. На думку Верховної комісарки ООН, "безладний обстріл міст є наперед передбаченим і неприйнятним вибором цивільного населення як мішені". "Таким же чином неможливо обгрунтувати бомбардування наперед запланованих військових об'єктів, внаслідок якого гинуть безневинні цивільні особи", - додала Л.Арбур.
Попри широкомасштабні військові операції армії Ізраїлю в Ливані і Газі, бойовики й надалі обстрілюють із ракет ізраїльські міста: на півночі - з Ливану, на півдні - з Гази. Понад 300 ливанців, назагал мирних громадян, було вбито внаслідок авіаударів Ізраїлю по Ливану. Одночасно жертвами ракетного обстрілу території Ізраїлю з боку бойовиків "Хезболла" стало 30 ізраїльтян, разом із 15 цивільними особами. Напередодні ООН повідомила, що від часу початку ізраїльської військової операції в Газі загинуло близько 100 палестинців - як бойовиків, так і мирних громадян.
Жорсткі дії Ізраїлю було спровоковано захопленням ізраїльських солдатів бойовиками руху ХАМАС, який зараз очолює палестинський уряд, і воєнізованого угрупування шиїтів "Хезболла", що базується в Ливані. Тим часом прем'єр-міністр Ливану Фуад Синьйора визнав, що "Хезболла" фактично створила "державу в державі" і її має бути роззброєно. Журналісти відзначають, що ливанський керівник вперше так жорстко висловився на адресу угрупування. Ізраїль заявив, що бомбардування з повітря дозволили знищити "близько 50%" арсеналу "Хезболли". "На знищення того, що залишилося, знадобиться ще якийсь час", - сказав в інтерв'ю радіо Армії Ізраїлю бригадний генерал Алон Фрідман.
Згідно з ізраїльськими військовими, в середу ввечері на бункер в кварталі Бейрута Бурдж-аль-Бараджн, де перебувало керівництво "Хезболли", було скинуто 23 тонни бомб. Проте "Хезболла" заявила, що ніхто з керівництва угрупування не постраждав, а бомбами було зруйновано мечеть, яка будувалася. У Бурдж-аль-Бараджні розташовано штабний комплекс "Хезболли", куди не мають доступу ані армія, ані поліція Ливану. Згідно з деякими повідомленнями, з посиланням на джерела в розвідслужбах, лідер "Хезболли" Шейх Хасан Насралла ховається в горах на ливано-сирійському кордоні.