Міжнародний суд Організації об'єднаних націй вирішив багаторічний конфлікт Нікарагуа та Коста-Ріки, що стосується прикордонної річки Сан Хуан.
Міжнародний суд Організації об'єднаних націй вирішив багаторічний конфлікт Нікарагуа та Коста-Ріки, що стосується прикордонної річки Сан Хуан.
Як повідомили в суді, Коста-Ріка дістане можливість вільної навігації по річці, а Нікарагуа матиме право регулювати пересування і додивлятися судна та пасажирів, передає Бі-бі-сі.
Нагадаємо, що Коста-Ріка протягом довгого часу скаржилася, що Нікарагуа не дає вільно пересуватися судам, вводячи візові обмеження для громадян сусідньої країни.
Коста-Ріка звернулася до Міжнародного суду у цій справі в 2005 р. Вона звинувачувала Нікарагуа в тому, що її влада з 1998 р. незаконно перешкоджає використанню прикордонної річки коста-ріканськими громадянами.
При цьому Коста-Ріка посилалася на двосторонній договір від 1858 р., який встановив свободу навігації по річці Сан-Хуан, яка протікає впродовж більш ніж половини кордону між двома державами.
У свою чергу, Нікарагуа затверджувала, що володіє правами на всю акваторію річки Сан-Хуан і заперечення цього Коста-Рікою є порушенням її суверенітету.
Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: