Війська коаліції і урядові війська в Афганістані винні в загибелі великої кількості мирних жителів країни в 2009 р., але ще більше число людей загинуло від рук бойовиків, говориться в повідомленні ООН, передає ВВС.
Війська коаліції і урядові війська в Афганістані винні в загибелі великої кількості мирних жителів країни в 2009 р., але ще більше число людей загинуло від рук бойовиків, говориться в повідомленні ООН, передає ВВС.
Взагалі, минулий рік був найважчим, в сенсі втрат серед цивільного населення, за вісім років з моменту вторгнення в Афганістан військ коаліції, підкреслюється в заяві.
Втрати серед цивільного населення склали 2 тис. 400 людей, повідомляє відділ з прав людини ООН.
Раніше генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, заявив, що погіршення ситуації з безпекою в Афганістані та політична плутанина в цій країні стануть "незворотними" без нової спроби ООН допомогти Кабулу встати на ноги. Пан Гі Мун зазначив, що якщо "негативні тенденції" продовжаться, існує ризик втратити контроль над ситуацією.
Нагадаємо, наприкінці минулого року Афганістан назвали найгіршим місцем для народження на Землі. Такий висновок був зроблений у доповіді Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), підготовленому до 20-річчя прийняття конвенції ООН з прав дитини. Висока активність бойовиків руху "Талібан" робить небезпечною роботу міжнародних гуманітарних організацій, а 43% території Афганістану лежать поза зоною їхньої досяжності.