Президент Франції Франсуа Олланд слідом за своїм американським колегою пригрозив офіційному Дамаску можливим військовим втручанням, озвучивши підстави для такого кроку.
Президент Франції Франсуа Олланд слідом за своїм американським колегою пригрозив офіційному Дамаску можливим військовим втручанням, озвучивши підстави для такого кроку.
Французький Президент попередив Президента Сирії Башара Асада і командування збройних сил, що використання армією хімічної зброї проти повстанців стане легітимним приводом для початку військової інтервенції, передає Reuters.
"Ми і наші партнери уважно відстежуємо ситуацію на предмет використання хімічної зброї. Для міжнародної спільноти факт застосування зброї масового ураження стане легітимним приводом для прямої інтервенції", - заявив французький лідер, виступаючи зі щорічним посланням національному дипломатичному корпусу.
Олланд також закликав сирійську опозицію сформувати перехідний уряд і заявив, що готовий визнати кабінет супротивників режиму Асада.
Президент Франції також підтвердив, що його країна разом зі своїми партнерами розробляє можливе створення в Сирії "буферних зон" для захисту цивільного населення. З пропозицією створити на території Сирії таку "буферну зону" для біженців, де вони були б у безпеці під захистом ООН, виступив на минулому тижні прем'єр-міністр Туреччини Ахмет Давутоглу.
Як повідомлялося, сьогодні не менше 9 тис. біженців зібралися на контрольно-пропускних пунктах на кордоні Сирії з Туреччиною. Вони прагнуть покинути північні райони Сирії, де тривають бої між урядовими військами і повстанцями.
Раніше про можливе військове втручання в ситуацію в Сирії заявляв і Президент США Барак Обама. За його словами, Штати можуть почати військову операцію в Сирії, якщо місцеві влади почнуть застосовувати хімічну зброю проти мирного населення.
Тим часом в офіційному Дамаску всі розмови про можливе застосування хімічної зброї розцінюють як привід для можливого втручання у внутрішні справи країни. "Захід шукає привід для безпосереднього втручання в справи нашої країни. Згадайте, як виправдовувалося вторгнення в Ірак у 2003 р. Ніякої зброї масового ураження там в результаті не знайшли", - заявив віце-прем'єр уряду Сирії Кадрі Джаміль.
Збройне протистояння влади і опозиції триває в Сирії з березня 2011 р. Опозиція вимагає відставки Президента Асада, звинувачуючи урядові сили в масових звірствах по відношенню до мирного населення. Офіційний Дамаск стверджує, що під прикриттям демократичних гасел в країні орудують "банди озброєних терористів", підтримувані зарубіжними радикальними угрупуваннями ісламістів.
Організація Об'єднаних Націй востаннє повідомляла в березні ц.р., що в ході сирійського конфлікту загинули більше 9 тис. цивільних осіб, проте з тих пір перестала рахувати загиблих. Згідно з поточними оцінками правозахисної організації "Сирійська обсерваторія прав людини", за час конфлікту в Сирії загинули не менше 19 тис. осіб.
Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що кваліфікує конфлікт в Сирії як громадянську війну. Асад також визнав, що в країні триває повномасштабна війна.
Міжнародне співтовариство намагається врегулювати конфлікт за допомогою дипломатії, однак експерти зазначали, що з відставкою Кофі Аннана з поста спецпосланця ООН, події розвиватимуться за силовим сценарієм. Нещодавно ООН і ЛАГ прийняли рішення, що посаду займе алжирський дипломат Лахдар Брахімі.
Також Рада Безпеки ООН ухвалила рішення не продовжувати мандат місії спостерігачів в Сирії, що спливає 19 серпня.