Олімпіада: "Матч століття" – Росія–Канада.

Сьогодні в Туріні будуть розіграні сім комплектів нагород, але, як би дивно це не здалося недосвідченим уболівальникам, розиграш цих медалей не приверне і половини тієї уваги, що буде приковано до чвертьфінальних поєдинків чоловічого хокейного турніру. Вірніше, до одного з них – матчу Канада–Росія.

Сьогодні в Туріні будуть розіграні сім комплектів нагород, але, як би дивно це не здалося недосвідченим уболівальникам, розиграш цих медалей не приверне і половини тієї уваги, що буде приковано до чвертьфінальних поєдинків чоловічого хокейного турніру. Вірніше, до одного з них – матчу Канада–Росія. Так, ця Битва (тільки так, з великої букви можна називати матч чотириріччя), яка просто зобов'язана була відбутися у фіналі нинішнього турніру, пройде сьогодні увечері (у 21:30 за київським часом). Остання зустріч цих збірних відбулася в далекому 1992 році, у фіналі Олімпіади в Альбервіллі, але тоді ще ніхто і припустити не міг, що зірки НХЛ зможуть брати участь в Іграх, на два місяці припинивши регулярний чемпіонат. Нова ера олімпійського хокею почалася в 1998 році в Нагано, але жодного разу росіяни не перетиналися з канадською командою з того часу. Напередодні було багато було розмов, з ким краще грати, з ким гірше. Але знаємо ми тепер одне: сьогодні збірна Росії почне боротьбу із збірною Канади за право вийти в півфінал олімпійського турніру. Канадці в матчі з чехами перемогли з рахунком 3:2, зайнявши третє місце в своїй групі, і чекали на те, хто займе відповідно друге місце в сусідній групі. Їх суперниками могли стати або російські хокеїсти, або шведи. У разі поразки або нічиєї росіян в матчі з командою США і перемоги шведської збірної над словаками, другими ставали саме шведи. Не відбулося ні того, ні іншого. Перед матчем з американцями генеральний менеджер збірної Росії по хокею Павло Буре сказав, що для російської команди нема різниці, з яким суперником грати, тому що хлопці виходять на кожну гру, як на останню, і б'ються до кінця. Билися вони і в матчі із збірною США. Тому і перемогли - 5:4. За російську збірну шайби забили Королюк, Малкин, А.Марков, Овечкін і Ковальов. Двоє останніх забивали по шайбі в кожній грі збірної Росії. У американців відрізнилися Ролстон, Джіонта, Гомес, і Коул. Хто того вечора точно не бився, так це збірна Швеції, яка спокійно "злила" матч команді Словаччини і вийшла в чвертьфінал з третьої позиції на збірну Швейцарії, яка в своїй групі зайняла друге місце. Чвертьфінальні пари виглядають таким чином: Фінляндія – США Швейцарія – Швеція Словаччина – Чехія Росія – Канада