Олімпіада: Підсумки тринадцятого дня (фото)

Україна заробила перше "срібло". США повернуло собі перше загальнокомандне місце, росіяни обігнали Корею. 13-й день лондонських Олімпійських ігор пройшов дуже цікаво.

Україна - 0-1-0

Перед останнім видом програми у десятиборців бігу на 1500м Олексій Касьянов посідав 7-ме місце. Звісно дотягнуться до трійки найкращих нашому спортсмену було досить важко, але утриматись на своїй позиції - реально. Олексій Касьянов, для якого це друга Олімпіада у кар'єрі зумів не відпустити свого шансу посісти високе 7-ме місце і набрати 8283 очок. «Золото» здобув американець Ештон Ітон (8869).
За «бронзу» Ігор XXX Олімпіади у жіночій боротьбі у ваговій категорії до 55 кг Тетяна Лазерева змагалася з бронзовою призеркою пекінської Олімпіади Жаклін Растьєро Кастільо з Колумбії. У напруженій боротьбі українка поступилась і посіла 4 місце. Ще одна наша борчиня Катерина Бурмістрова (72 кг) не змогла потрапити до бронзового фіналу, поступившись срібній призерці Олімпійських ігор Гюзель Манюровій з Казахстану.

За результатами першого дня попереднього раунду з художньої гімнастики Аліна Максименко посідає 7-ме місце, Ганна Різатдінова - 11-е, а в групових вправах українки - шості. Лідер нашої команди Аліна Максименко могла б забезпечити собі більш комфортне турнірне становище, якби не прикра втрата обруча, за вправу з яким вона тримала 27,300 бала. Завдяки композиції з м'ячем - 28,125 - Аліна з 11-ї позиції піднялася на сьому. Ганна Різатдінова в кожній вправі була десятою. 27,350 - така оцінка за програму з обручем, 26,800 - з м'ячем, в сумі - 54,150. Сьогодні наших гімнасток чекає другий раунд кваліфікації - вправи зі стрічкою і булавами.

В групових вправах свою композицію з п'ятьма м'ячами наші гімнастки виконали дуже чітко, синхронно і впевнено. Жодних втрат предмету - така чистота виконання навіть розчулила тренера нашої збірної Ірину Дерюгіна. Від суддів дівчата отримали 27,050. Олена Дмитраш, Євгенія Гомон, Валерія Гудим, Вікторія Мазур і Світлана Прокопова поступаються наразі росіянкам, італійкам, білорускам, болгаркам і іспанкам. Завтра вони вийдуть на килим з трьома стрічками і двома обручами. Тетяна Лазарева (55 кг) та Катерина Бурмістрова (72 кг) отримали шанс позмагатись за бронзові медалі Олімпійських ігор. Для цього нашим дівчатам потрібно вигравати свої сутички, щоб потрапити у бронзові фінали. Суперницею Тетяни стане Гіта Гіта з Індії, а Катерини - Гюзель Манюрова з Казахстану.

США - 5-3-2

В цілому минулий день пройшов під прапором США - зоряно-смугасті взяли найбільше медалей. Першими стали на Іграх жіночі команди з водного поло та футболу. Ватерполистки виграли у фіналі у іспанок - 8:5, а футболістки виявилися сильнішими представниць Японії - 2:1. Варто відзначити, що американки святкують успіх у соккері ось вже третій раз поспіль. Мало того, жоден з п'яти олімпійських фіналів не обійшовся без їх участі.

Успішно виступили і боксери США. Кларесса Шилдс не залишила шансів своїй суперниці по фіналу у ваговій категорії до 75 кг - Надії Торлоповой, а Марлен Еспарза задовольнилася бронзовою медаллю в категорії до 51 кг.

Очікуваний тріумф чекав зоряно-смугастих у легкій атлетиці. Перші два місця на п'єдесталі у потрійному стрибку зайняли Крістіан Тейлор і Уілл Клей. Два американці першими і в десятиборство: золото виграв Ештон Ітон, а срібло дісталося Трею Харді.

Ще одну срібну медаль для США виграла Хейлі Андерсон, яка показала другий результат у запливі на 10 км на відкритій воді. На третю сходинку п'єдесталу піднявся таеквондіст Терренс Дженнигс.

Китай - 1-2-1

Єдину золоту нагороду для Китаю в четвер виграла стрибунка у воду Чень Жолин. Срібну медаль Піднебесної принесла таеквондистка Хоу Юйчжо, яка у вирішальному матчі поступилася британці Джейд Джонс. Дві інші нагороди азіатам принесли боксери - Жень Цаньцань взяла срібло у вазі до 51 кг, а Чи Цзиньцзи задовольнилася "бронзою".

Великобританія - 3-0-1

Срібних медалей у четвер британські вболівальники не дочекалися, зате цю відносну невдачу спортсмени компенсували "золотом". Першу олімпійську перемогу в історії жіночого боксу здобула Нікола Адамс, яка була першою у вазі до 51 кг.

Також "золото" дісталося господарям в іншому вигляді єдиноборств - таеквондистка Джейд Джонс у фінальному поєдинку змогла взяти гору над китаянкою Хоу Юйчжо. Відразу дві британки опинилися на п'єдесталі в змаганнях по кінному спорту. На вищу сходинку піднялася Шарлотта Дюжарден, а на третьому місті опинилася Лаура Бехтольшеймер.