Олімпіада: Підсумки дев'ятого дня (фото)

Дев'ятий день Олімпіади приніс українській команді одну медаль - "бронзу" в потрійних стрибках виборола Ольга Саладуха. Загалом день пройшов для українських спортсменів невдало - багато хто пройшов далі по турнірній сітці. РБК-Україна пропонує вашій увазі огляд основних подій Олімпіади.

Україна - 0-0-1

Чемпіонка світу, Європи у потрійному стрибку Ольга Саладуха у своїй скарбничці не мала лише олімпійської нагороди. І ось нарешті у неї з'явилась бронзова медаль Ігор XXX Олімпіади. Досить напруженим виявися фінал у секторі для потрійного стрибка. До останньої спроби Ольга була поза межами п'єдесталу. І лише в останній спробі стрибнувши на 14м79см українка виходить на 3-є місце. Приємно, що на 4-у сходинку піднялась і ще одна наша спортсменка Ганна Князева (14м56см). "Золото" у Ольги Рипакової з Казахстану (14м98см).
Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка привітав Ольгу із здобутою першою олімпійською медаллю й побажав ще багато нових перемог у майбутньому.

У вечірній програмі пройшли кваліфікаційні раунди у бігу на 400м з бар'єрами серед жінок, де наші легкоатлетки впевнено пройшли до наступного кола змагань. Ганна Ярощук показала час 54.81 сек, Анна Тітімець - 55.08 сек. Вже завтра на дівчат чекатимуть наступні випробування у півфінальних забігах.

У Водному центрі Лондона розіграний перший комплект нагород у синхронних стрибках з 3-х метрового трампліну в індивідуальній програмі. Олена Федорова вдало пройшла два кваліфікаційні відбори і вже у фіналі посіла 9 місце з результатом 317,80. "Золото" здобула китаянка Ву Мінься (414), "срібло" - у її співвітчизниці Хе Ці (379,20). Бронзову нагороду здобула мексиканка Лаура Санчес Сото (362,40). Завтра у боротьбу вступають чоловіки - Ілля Кваша та Олексій Пригоров.

Чвертьфінальний боксерський поєдинок пройшов на Олімпійських іграх у ваговій категорії 91 кг. Олександр Усик з рахунком 17:13 обіграв росіянина Артура Бетербієва і пройшов до півфіналу. За регламентом змагань Олександр вже отримав мінімум бронзову медаль, але ми віримо у нашого боксера і вболіватимемо й надалі.

Любов Шуліка виграла сьогодні дві гонки у змаганнях спринтерок, що дозволила їй завтра вийти на лондонський велотрек в рамках чвертьфіналу. В 1/16 українка перемогла Наташу Хансен з Нової Зеландіїї, якій поступилася за часовим показником в кваліфікації. В наступному колі змагань наша Люба не змогла наздогнати німкеню Крістіну Фогель, коли та помчала до фінішу. Проте у втішному заїзді, де змагалося одразу три спортсменки, українка не прогавила свого шансу, випередивши конкуренток на останніх сантиметрах дистанції. Завтра Любов Шуліка виступить у другому заїзді з представницею Австралії Анною Мірес, яка чотири роки тому була срібним призером Олімпіади.

США - 2-1-3

"Зоряно-смугасті" в неділю завоювали шість нагород. Третю перемогу в парному розряді на олімпійських турнірах здобули сестри Вільямс. До золота Сіднея і Пекіна Серена і Вінус додали нагороду вищого ґатунку Лондона.

На дистанції 400 метрів тріумфувала американка Саня Річардс-Росс, яка подолала дистанцію за 49,55 секунди. Другою фінішувала британка Крістін Охуругу - 49,70. Третьою стала ще одна американка Диди Троттер - 49,72. Росіянка Антоніна Кривошапка, яка вважалася однією з фавориток змагань, стала шостою у фінальному забігу з результатом 50,17 секунди.

Єдину срібну нагороду своїй країні в дев'ятий день Ігор принесла гімнастка Маккейла Мероні, що стала другою в опорному стрибку.

На королівської 100-метрівці американець Джастін Гетлін (9.79) поступився тільки двом титанам цього виду - ямайцям Усейну Болту (9.63) і Йохану Блейку (9.75).

І, нарешті, Ліз Реймонд і Майк Брайан стали бронзовими призерами змагань у міксті, праздновав перемогу над німецьким дуетом Сабіна Лісицькі/Крістофер Кас- 6:3, 4:6, 10:4.

Китай - 5-1-2

Представники Піднебесної повернулися на перше місце в загальнокомандному заліку завдяки п'ятьом золотим нагородам, завойованими китайцями в неділю.

Найбільший внесок внесли бадмінтоністи, що виграли два "золота" і "бронзу" в чоловічому одиночному і парному розрядах.

Стрибунка у воду У Мінься стала чотириразовою олімпійською чемпіонкою в змаганнях на триметровому трампліні. Другий результат показала її співвітчизниця - Хе Цзи.

Гімнаст Цзоу Кай став кращим у вільних вправах, а штангістка Чжоу Лулу виграла "золото" у ваговій категорії понад 75 кг, встановивши новий світовий рекорд - 333 кг.

Ще одну "бронзу" Китаю приніс Ван Чживей у стрільбі з пістолета з дистанції 50 метрів.

Великобританія - 2-4-2

Головна подія для всього Туманного Альбіону сталася у неділю на кортах Вімблдону. Великобританія дочекалася перемоги від Енді Маррея. Четверта ракетка світу не знає поки успіхів на турнірах "Великого Шолома", але став олімпійським чемпіоном, розтрощивши у фіналі Роджера Федерера- 6:2, 6:1, 6:4.

Після історичної перемоги Енді вийшов на корт і на вирішальний матч в міксті. Разом із співвітчизницею Лаурою Робсон вони завоювали "срібло", поступившись білорусам Вікторії Азаренко і Максу Мирному- 6:2, 3:6, 8:10.

Переміг на домашніх Іграх і Бен Ейнслі, що став кращим в класі "Фін" парусного спорту. Принесли "срібло" своїй країні британські яхтсмени і в "Старе".

На гладкій 400-метрівці другою фінішувала Христина Охурогу. Срібло і бронзу здобули господарі Ігор зі спортивної гімнастики. У змаганнях на коні другим і третім відповідно стали Луїс Сміт і Макс Уїтлок. На велотреку в омніумі бронзу для Великобританії здобув Едвард Кленсі.