В останні дні особливу увагу до себе привернули такі екзотичні країни країни, як Панама, Британські Віргінські острови. Вони,в першу чергу, цікаві українському бізнесу своїми податковими режимами і можливістю приховати свої активи. Як випливає з PanamaPapers, навіть президенту Петру Порошенку виявилися не чужі можливості цих низькоподаткових юрисдикцій. Однак офшорні зони можна назвати не тільки податковим раєм, але і туристичним. РБК-Украина рекомендує 9 країн і Кіпр, який в Україні не входить у список офшорних юрисдикцій. Вкладайте гроші в українську економіку, а ці острови та території використовуйте виключно з туристичною метою!
В останні дні особливу увагу до себе привернули такі екзотичні країни країни, як Панама, Британські Віргінські острови. Вони,в першу чергу, цікаві українському бізнесу своїми податковими режимами і можливістю приховати свої активи. Як випливає з PanamaPapers, навіть президенту Петру Порошенку виявилися не чужі можливості цих низькоподаткових юрисдикцій. Однак офшорні зони можна назвати не тільки податковим раєм, але і туристичним. РБК-Украина рекомендує 9 країн і Кіпр, який в Україні не входить у список офшорних юрисдикцій. Вкладайте гроші в українську економіку, а ці острови та території використовуйте виключно з туристичною метою!
Кіпр розташований в східній частині Середземного моря. Де-факто острів розділений надвоє - Республіку Кіпр, яка вже понад 10 років є членом ЄС, і Турецьку Республіку Північного Кіпру.
Основною спеціалізацією Республіки Кіпр є туризм і послуги у фінансовому секторі.
Кіпр - традиційно основний інвестор України. Україна в минулому році денонсувала договір про уникнення подвійного оподаткування, підписана ще урядом Миколи Азарова в листопаді 2012 року. 30 березня 2016 року Кабмін затвердив проект закону про ратифікацію нового протоколу і передав його на розгляд парламенту (№ 0097). Ставка податку при виплаті відсотків буде встановлена на рівні 5% (зараз - 2%). 5%-ний податок при виплаті дивідендів буде поширюватися на фактичних власників, які володіють 20% компанії та інвестують в придбання акцій та інших корпоративних прав не менше 100 тис. євро. Зараз пільгова ставка поширюється разі відповідності одного з цих умов. У всіх інших випадках ставка при виплаті дивідендів становитиме 10%. Крім того, запропоновано змінити оподаткування доходів при продажу нерухомості. Якщо більше 50% вартості корпоративних прав прямо чи опосередковано пов'язано з нерухомістю, що знаходиться в Україні, то доходи, які отримав резидент Кіпру від відчуження акцій, будуть підлягати оподаткуванню.
Кіпр широко відомий в Україні як курортний регіон, де безліч пляжів отримали Блакитний прапор ЄС за екологічну чистоту. Українські туроператори активно продають в цю країну пакетні тури. Найвідомішими курортами є Ларнака, Пафос, Лімасол і Айя-Напа. Остання відома як місцевий центр молодіжного відпочинку.
Дістатися на Кіпр з України можна літаком без пересадок. З Києва до Ларнаки, де знаходиться найбільший аеропорт Республіки Кіпр, літає авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України". На кінець квітня квиток на одну людину в обидві сторони коштуватиме приблизно 6 тис. гривень.
Booking.com радить відпочивати на Кіпрі в п'ятизірковому готелі Anassa Hotel, який знаходиться в місті Поліс. Тиждень відпочинку на двох тут буде коштувати понад 83 тис. гривень.
Британські Віргінські острови (БВО) є британської заморською територією. Однак із 1967 року отримали право на самоврядування. Острови знаходяться в Карибському морі. Населення близько 25 тис. чоловік.
Країна спеціалізується на туризмі, а також послуги у фінансовому секторі.
Переваги БВО, як і Панами, полягає у високій конфіденційності та відсутність валютного регулювання. Зареєстровані тут компанії не платять податок на прибуток. Є зобов'язання по сплаті фіксованого збору в бюджет у розмірі 350 доларів або 1 100 доларів залежно від обсягу випущених акцій. Немає необхідності подавати звітність. Ця юрисдикція, зокрема, використовується для захисту активів. У той же час БВО включені українським урядом у список офшорних зон, а операції з ними контролюються для цілей трансфертного ціноутворення. На початку 2016 року набрало чинності нове законодавство, яке зобов'язує БВО розкривати інформацію про бенефіціарів та директорів компаній.
Основною причиною, через яку острова вибирають туристи, є велика кількість піщаних пляжів, бухт і рифів, в першу чергу на найбільшому острові країни - на Тортола. Крім того, в головному місті держави - Род-Таун - можна побачити безліч історичних пам'яток - поштове відділення, що збереглося з 17-ого століття, англіканську церкву Сент-Філіпс, що губернаторську резиденцію.
Прямих перельотів з Києва на острови немає, тому потрібно летіти з пересадками. Спочатку буде зупинка у Парижі, пізніше - в аеропорту Принцеси Юліани, розташованому на острові Святого Мартіна, який знаходиться в Карибському регіоні. І вже після цього пасажир повинен буде прилетіти на найбільший острів Британських Віргінських островів – на Тортолу. Вартість перельоту складе приблизно від 2 200 доларів за одну людину.
Booking.com рекомендує переночувати тиждень на Британських Віргінських островах в чотиризірковому Fort Recovery Villa Suites Hotel. Це буде коштувати близько 44 тис. гривень.
Панама знаходиться на перешийку між Центральною і Південною Америкою. Населення близько 3,7 млн осіб.
Економіка країни спеціалізується на експлуатації Панамського каналу, а також на послугах у фінансовому, морському і туристичному бізнесі.
Панама позиціонує себе як абсолютно засекречене місце, де концентрується велика кількість недобросовісного бізнесу. В перевагах цієї країни висока конфіденційність, відсутність валютного контролю, відсутність оподаткування для компаній-нерезидентів. Крім того, ця країна ні з ким не обмінюється інформацією податкової, а в Україні Панама ще й не включена у список офшорних зон. Україна контролює лише операції з Панамою для цілей трансфертного ціноутворення. Не дивно, що президент Петро Порошенко скористався послугами саме панамської юридичної компанії Mossack Fonseca, для реєстрації компанії на Британський Віргінський Островах, яка була необхідна, як стверджує він, для передачі його корпорації Roshen в управління Rothschild Group.
Країна відома серед туристів, в першу чергу, каналом, який дозволяє морським судам потрапити з Карибського моря в Тихий океан і назад.
Прямих авіаперельотів з Києва в Панаму немає. Тому доведеться добиратися з пересадками. На кінець квітня ціни на квитки на одного пасажира в обидві сторони стартують з приблизно 36 тис. гривень з однією пересадкою і 25 тис. гривень – з двома. У першому випадку доведеться пересідати у Франкфурті-на-Майні, у другому – Барселоні і Мадриді.
Невелика держава, розташоване на березі Середземного моря. Межує з Францією. Населення приблизно 38 тис. осіб. Монако не є членом ЄС.
Країна спеціалізується на туризмі, гральний бізнес і послуги в секторі нерухомості.
На відміну від більшості країн Європи в Монако відсутній загальний корпоративний податок на доходи або податок на прибуток. Оподаткування відбувається при певних умовах і з певного виду бізнесу. Наприклад, якщо дохід від зарубіжних операцій компаній, зареєстрованих в цьому карликовій державі, не перевищує 25% від обороту, то податок стягується. Ставка становить більше 33%. Протягом 2 років після створення компанії отримують пільгу по сплаті податку на прибуток. ПДФО, як і податок на нерухомість в Монако не передбачені. Не стягується податок з пасивних доходів.
Країна широко відома серед туристів завдяки казино, яке знаходиться в Монте-Карло. Крім того, тут проходить один з етапів Формули-1 - "Гран-прі Монако".
З Києва немає прямих авіаперельотів в Монако. Найзручніше добиратися через Париж. Вартість квитків на кінець квітня стартує приблизно від 13-16 тис. гривень на одну людину в обидві сторони.
Booking.com рекомендує відпочивати в місцевому чотиризірковому готелі Le Méridien Beach Plaza. Тиждень проживання тут обійдеться на двох туристів у гривневому еквіваленті приблизно 56 тис. гривень.
Маршаллові острови знаходяться в Тихому океані і складаються з 29 атолів і п'яти островів. Населення держави понад 50 тис. осіб. Країна асоційована з США.
Країна спеціалізується на сільському господарстві, туризмі, послуги в фінансовому секторі. Крім того, острови отримують економічну вигоду, наприклад, робочі місця, від експлуатації США випробувального полігону Рейгана, де ця країна проводить дослідження протиракетної оборони та космосу.
Маршаллові острови називають острівним "податковим раєм". Тут повністю закритий доступ до реєстрів акціонерів і директорів компаній. Ці дані можуть бути надане лише за рішенням суду. Компанії-нерезиденти, зареєстровані тут, звільнені від сплати податку на прибуток, податку на дивіденди. Щорічна ліцензійна мито становить усього 450 доларів. Зареєструвати компанію на Маршаллових островах можливо за 48 годин. Країна давно знаходиться у "чорному" списку офшорних територій. Україна також визнає її офшорною зоною. Керівництво Маршаллових островів домагається свого виключення зі списку. Одна з умов пом'якшення "списку" - надання інформації з усіх питань оподаткування
З-за своєї віддаленості Маршаллові острови маловідомі серед туристів, хоча вони відкриті ще в 16-му столітті. В основному туристи їдуть на острів Маджуро, де воліють займатися морським відпочинком - рибалка і яхтинг.
Дістатися це держава буде одним з найбільш складних подорожей. Приміром, для початку необхідно дістатися до Австралії, звідки можна буде долетіти туди. Для цього спочатку треба дотелеть до Мінська, потім в Абу-Дабі, звідки перелітати в австралійський Брісбейн. І вже звідси можна буде потрапити з ще однією пересадкою в Науру на Маршаллові острови. У сукупності вартість перельоту на одну людину обійдеться в обидві сторони приблизно в 70-90 тис. гривень.
Booking.com рекомендує зупинитися на Маршаллових островах в столиці держави Маджуро в четырехзведочном готелі Marshall Islands Resort. Тиждень відпочинку тут обійдеться в приблизно 22 тис. гривень.
Держава Сейшельські острови розташоване на 115 островах, які знаходяться в західній частині Індійського океану. Населення близько 90 тис. чоловік.
Країна спеціалізується на туризмі і рибальстві.
Сейшельські острови - одна з найпопулярніших податкових гаваней у світі. Зареєстровані тут компанії не платять податок на прибуток. Як і в Панамі, на БВО, Багамах тут діє зобов'язання щодо сплати фіксованої суми. В їх випадку це 100 доларів. Ця територія не має договорів з Україною про уникнення подвійного оподаткування та про обмін інформацією, але включена в список офшорних територій. Сейшели також є учасником Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах. У 2016 році влада Сейшел анонсували проведення податкової реформи, спрямованої на зниження навантаження на фізичних осіб з низьким рівнем доходів. Якщо заробив менше 550 доларів, ПДФО стягуватися не буде.
Острови відкриті ще на початку 16 століття. Туристи їдуть на Сейшели, в основному, за пляжним відпочинком. На найбільшому острові Мае - близько 70 пляжів. Крім того, туристам варто відвідати на острові Праслін національний парк "Травнева долина", який включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Прямих перельотів з України на Сейшельські острови немає. Тому туристам доведеться летіти з пересадкою в Дубаї. Вартість перельоту на одну людину на кінець квітня в обидві сторони становить понад 36 тис. гривень.
Booking.com радить зупинитися на Сейшельських островах в п'ятизірковому готелі Savoy Seychelles Resort & Spa. Тижневих відпочинок на двох туристів тут обійдеться в трохи більше ніж 81 тис. гривень. Готель знаходиться на пляжі Бо-Валлон недалеко від столиці держави - Вікторії.
Кайманові острови є заморською територією Великобританії і розташовані в Карибському морі. Населення країни близько 55 тис. чоловік.
Кайманові острови спеціалізуються на наданні послуг у сфері туризму та фінансів.
Кайманові острови - один з найбільших офшорних центрів, а також найбільший у світі центр офшорного банкінгу. Тут знаходиться більше 600 офшорних банків. На території немає прибуткового, корпоративного податку, податку на приріст капіталу, податок на спадщину чи інших податків на майно. Крім податкових переваг в цій країні політична стабільність, немає контролю капіталу, а банківські, бухгалтерські та юридичні послуги виявляються на найвищому рівні. Правда і реєстрація компаній тут коштує дорожче порівняно з іншими традиційними офшорними юрисдикціями - 3-5 тис доларів. Україна внесла Кайманові острови у список офшорних зон. Уряд анонсував, що має намір підписати з керівництвом цієї території угоду про обмін податковою інформацією, що дозволить налагодити обмін податковими даними, даними про майновий участю тих чи інших громадян в капіталі юросіб і банків, а також про доходи громадян України на території Кайманових островів.
Кайманові острови відкриті на початку 16 століття. Туристів залучають, в першу чергу, своїми пляжами і рифами. Мандрівники, яким мало морського відпочинку, можуть оглянути у столиці країни - в Джорджтауні - історичний центр, який мало змінився за останні двісті-триста років.
Без пересадок долетіти з України на Кайманові острови не вийде. Туристам доведеться спочатку полетіти в Нью-Йорк, після чого вже інший літак відправить мандрівників на ці острови. Переліт в обидві сторони на одного пасажира на кінець квітня буде коштувати близько 45 тис. гривень.
Booking.com рекомендує на Кайманових островах відпочити в чотиризірковому готелі Marriott Grand Cayman Beach Resort, який розташований в столиці держави. Тиждень відпочинку для двох туристів там обійдеться в трохи більше ніж 68 тис. гривень.
Гібралтар, розташований на півдні Піренейського півострова і межує з Іспанією, є заморською територією Великобританії. Населення близько 30 тис. осіб. Іспанія оскаржує контроль Великобританії над Гібралтаром.
Гібралтар спеціалізується на наданні послуг у фінансовій та туристичній галузях.
На Гібралтарі досить привабливе податкове законодавство. Ця територія вважається однією з кращих юрисдикцій для реєстрації компаній. Тут відсутній податок на прибуток та ПДВ. У той же час, компанії, які отримують прибуток на цій території, повинні сплатити корпоративний податок по ставці 10%. Стартапи мають можливість отримати податкову знижку у розмірі 50%, але тільки в перший рік своєї діяльності і 25% - на другий рік. Бізнес, який вирішив достроково сплатити податки, також отримує преференції -10-20% від суми виплат. Ставка ввізного мита диференційована - 0%, 6% або 12%. Договору з Україною про уникнення подвійного оподаткування немає. Але Україна обмінюється з цією територією податковою інформацією.
З основних визначних пам'яток Гібралтару варто відзначити, що знаходяться на місцевій скелі печери Святого Михайла, облогові тунелі, а також варварські мавпи, яких ще називають бесхвостыми макаками. Безпосередньо у центрі міста основною визначною пам'яткою є Казематна площа.
Дістатися в Гібралтар з Києва можна з пересадкою. За переліт Київ-Лондон-Гібралтар і назад в кінці квітня на одного пасажира необхідно буде заплатити близько 16 тис. гривень.
Booking.com радить зупинитися в Гібралтарі в Rock Hotel. Тиждень відпочинку на двох туристів тут обійдеться в трохи більше, ніж 29 тис. гривень.
Мініатюрне держава Домініка розташована в Карибському морі. Населення близько 74 тис. чоловік.
Домініка спеціалізується на наданні послуг у сфері туризму.
Домініка, як і інші країни Карибського регіону, відома, в першу чергу, своєю природою. З основних визначних пам'яток країни можна відзначити національний парк Морн-Труа-Пітон, водоспади Вікторія, Сарі Сарі, поле застиглої лави в Наповнююча Эскалье Тітці Шин.
Домініка також знаходиться в списку офшорних зон України. Країна більш відома, як видає друге громадянства за інвестиції. Домініка пропонує можливості для офшорного бізнесу і навіть ліцензії для онлайн-геймінгу і банкінгу. По суті, на Домінике можна зареєструвати свій міжнародний банк. При цьому інвестор отримує високий рівень конфіденційності. Реєстр компаній закритий, а інформацію можна отримати тільки за рішенням суду. Компанії звільнені від податкових зобов'язань на термін до 20 років, починаючи з моменту реєстрації підприємства. При відкритті компанії сплачується до держбюджету 150 доларів, незалежно від того, яка сума статутного фонду.
Летіти з України в Домініку доведеться з пересадкою. Спочатку пасажир відправиться в Лондон, після чого вже сяде в літак в Домініку. Квиток в обидві сторони на одну людину коштує близько 36 тис. гривень.
Booking.com рекомендує зупинитися в трехвездном готелі Fort Young Hotel, яке знаходиться у столиці держави - Розо. Тут сім днів відпочинку обійдеться туристам в трохи більше ніж 25 тис. гривень.
Повна назва держави - Співдружність Багамських островів. Країна розташована на 700 островах, які знаходяться на північ від Карибського моря. Населення понад 350 тис. чоловік.
Багами спеціалізуються на наданні послуг у сфері туризму та фінансів.
Багамські острови не є учасником Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах. У багатьох країнах, як і в Україні, ця територія з низькою податковою юрисдикцією визнана офшорною зоною. Компанії, зареєстровані на островах, не платять податок на прибуток. В бюджет відраховується фіксована сума податку -50 доларів та 1 000 доларів, в залежності від обсягу випущених акцій. На реєстрацію нової компанії витрачається 10-14 днів.
Багамські острови є улюбленим місцем відпочинку для американських туристів. Вони вибирають тутешній відпочинок за мальовничої природи, чистих пляжів і насичене нічне життя. Крім того, місцеві готелі славляться своєю програмою Allinclusive.
Дістатися до Багам з України досить важко. Мандрівникам доведеться зробити дві пересадки під час туру з Києва. Приміром, спочатку необхідно буде долетіти до Варшави, після цього до Торонто, звідки вже туристи відправляться на ці острови. Переліт в обидві сторони на одну людину на кінець квітня буде коштувати понад 34 тис. гривень.
Booking.com радить відпочивати на Багамських островах у чотиризірковому готелі Meliá Nassau Beach – All Inclusive. Він розташований в столиці країни - Нассау. За тиждень відпочинку в цьому місці мандрівникам необхідно буде заплатити близько 76 тис. гривень.