Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) веде переговори з Китаєм про переоцінку юаня з метою стримування інфляції в довгостроковій перспективі, однак рішення залишається за Пекіном.
Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) веде переговори з Китаєм про переоцінку юаня з метою стримування інфляції в довгостроковій перспективі, однак рішення залишається за Пекіном. Про це повідомив заступник генерального секретаря ОЕСР Річард Баучер.
За його словами, організація обговорювала з КНР лише економічні перспективи країни. "Один зі шляхів, як стримати довгострокову інфляцію - це переоцінити валюту. Ми ясно дали це зрозуміти під час економічного дослідження, проведеного в Китаї", - цитує Р.Баучер агентство Reuters.
У свою чергу заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Джон Ліпскі повідомив, що валютну політику Китаю краще за все розглядати у світовому контексті, незважаючи на те, що рішення про зміну курсу приймаються на національному рівні.
На питання про валютну політику Китаю Дж.Ліпські відповів, що було б "більш прийнятно" розглядати її як елемент валютної, фінансової та структурної політики. Заступник глави фонду очікує, що "Велика двадцятка" розгляне питання валютної політики Піднебесної в ході підготовки до саміту в листопаді поточного року. При цьому він упевнений, що питання буде "розглянуто в широкому світовому контексті, тобто так, як воно і повинне розглядатися".
Недооцінений юань дає конкурентну перевагу китайському експорту - драйверу економічного зростання КНР. У той же час, ревальвація юаня підвищила б купівельну спроможність китайських громадян і позитивно вплинула б на внутрішній попит.
У 2005 р. Китай почав валютні реформи, відв'язавши обмінний курс юаня від курсу долара і оголосивши про введення керованого плаваючого курсу національної валюти в прив'язці до валютного кошика. Дане рішення було ухвалене у зв'язку з тим, що Пекіну необхідно було якомога швидше зняти міжнародну напруженість, що виникла через те, що штучна недооцінка юаня давала КНР, на думку ЄС і США, переваги в торгівлі.
За три наступні роки юань зміцнився до долара на 20%, однак у розпал світової фінансової кризи китайська влада призупинила цей процес, щоб захистити своїх експортерів.
Американські законодавці, яких категорично не влаштовує дешевий юань, погрожують підвищити мито на китайську продукцію, а також оголосити Китай "валютним маніпулятором", якщо Пекін не зміцнить національну валюту. Піднебесна відкидає всі звинувачення США і навіть пообіцяла вжити відповідні заходи, якщо Вашингтон оголосить Пекін маніпулятором і підвищить мита.