В результаті запеклих зіткнень між демонстрантами і поліцією в перуанському регіоні Куско Еспінар загинули дві людини, ще близько 40 осіб, у тому числі 20 правоохоронців, отримали поранення. Сутички між співробітниками правоохоронних органів і демонстрантами почалися після того, як поліцейські застосували силу при розчищенні барикад на шляху до мідної шахті Тінтайя.
В результаті запеклих зіткнень між демонстрантами і поліцією в перуанському регіоні Куско Еспінар загинули дві людини, ще близько 40 осіб, у тому числі 20 правоохоронців, отримали поранення. Сутички між співробітниками правоохоронних органів і демонстрантами почалися після того, як поліцейські застосували силу при розчищенні барикад на шляху до мідної шахті Тінтайя, передає Reuters.
Демонстранти вимагали від швейцарської гірничорудної компанії Xstrata PLC, якій належить шахта, підвищити відрахування в бюджет провінції Еспінар, оскільки видобуток руди призводить до забруднення навколишнього середовища. Швейцарська фірма відповіла відмовою.
Зараз Xstrata PLC перераховує до бюджету 11 млн дол. на рік і виділяє 3% прибутку до оподаткування зі своїх операцій в регіоні на розвиток провінції. Однак протестувальники вимагають збільшити відрахування до 30%.
Президент Перу Олланта Умала намагається вирішити конфлікт шляхом переговорів, виступаючи як посередник. Однак тактика не спрацювала, і поліції був відданий наказ розігнати демонстрантів. Нагадаємо, з моменту обрання Умала на пост Президента Перу в липні 2011 р. в країні в зіткненнях навколо гірничодобувних проектів загинули щонайменше 10 чоловік.
Відразу після зіткнень поблизу шахти Тінтайя в регіоні Куско було введено надзвичайний стан. Свобода зібрань тимчасово припинена, а армія наділена поліцейськими повноваженнями.
Коментуючи підсумки зіткнень, прем'єр-міністр Перу Оскар Вальдес заявив: "Ми маємо справу не з мирним протестом. Нам протистоять екстремісти".
Незважаючи на проблеми з шахтою Тінтайя в провінції Еспінар, компанія Xstrata PLC має намір вкласти кілька мільярдів доларів у різні проекти в Перу в 2012-2014 рр.
Нагадаємо, з видобувним сектором в Перу пов'язана безліч скандалів. Так, у грудні минулого року прем'єр-міністр країни Саламон Лернер подав у відставку на тлі скандалу про проект з видобутку золота вартістю 4,8 млрд дол.