ru ua

Черговий абсурд: як влада і МВФ будуть підвищувати тарифи на газ для українців

Черговий абсурд: як влада і МВФ будуть підвищувати тарифи на газ для українців

Влада в черговий раз продемонструвала, що їй плювати на українців. І на догоду МВФ погодилася підняти ціну на газ для населення практично вдвічі. Вчора глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв, радісно посміхаючись, повідомив, що уряд узгодив з Міжнародним валютним фондом підвищення ціни на газ. Мова йде про збільшення вартості газу для населення – тобто, для нас з вами – до рівня "імпортного паритету".

Дорогі українці! Дозвольте мені дуже просто і доступно прямо зараз пояснити вам, що значить це "підвищення ціни до імпортного паритету". А також – чому саме питання підвищення вартості газу є абсурдним, і насправді газ повинен, навпаки, дешевшати.

Отже, зараз ми платимо за газ за 6,96 грн за кубометр. А "імпортний паритет", тобто вартість закупівлі газу за кордоном, сьогодні досягає 11 грн за кубометр – на 58% більше! Але і це ще не все, адже ціна імпорту прив'язана до курсу гривні, який невблаганно знижується. Крім того, треба враховувати податки і вартість транспортування. У підсумку, на думку експертів, після виконання вимоги МВФ газ для населення подорожчає удвічі!

Іншими словами – ми тепер будемо платити вдвічі більше, так як нам будуть продавати наш власний, видобутий в Україні газ за ціною імпортного! Так-так, наш власний, адже зараз в Україні видобувається 20,4 млрд кубометрів газу в рік. При цьому всі ми, разом з бюджетними організаціями, споживаємо всього 15,4 млрд кубометрів.

Отже, ніякого сенсу підвищувати ціну на газ для населення до розміру ціни на імпорт немає. Мало того – її можна без праці знизити. Адже навіть зараз "Нафтогаз" купує газ у видобувних компаній за 4,94 грн за куб. м, накручуючи по 2 грн на кожному кубометрі. Але ж і газодобувачі підвищують ціну, а реальна собівартість видобутку газу значно нижча. Ці паразити просто наживаються на надра, які, за Конституцією, належать народу!

Тепер ви розумієте, що, повернувши надра у державну власність, прибравши корупційну прокладку "Нафтогаз" і пославши подалі МВФ з його абсурдними вимогами, легко можна знизити вартість газу в кілька разів. Просто нинішня влада в цьому не зацікавлена. Але ці кроки чітко прописані в програмі партії "За життя". І після виборів ми відразу ж займемося їх реалізацією, знизивши ціну на газ протягом максимум трьох місяців.