Чергова реформа в Україні: До 2015 р. міліція буде реорганізована в поліцію
Міністерство внутрішніх справ України, очолюване Віталієм Захарченком (на фото), збирається реорганізувати міліцію в поліцію до 2015 р. Про це на засіданні комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності сказав заступник міністра внутрішніх справ Сергій Черних, повідомляє прес-служба Управління МВС України на Придніпровській залізниці.
Читайте також: МВС почало реформуватись, не чекаючи законодавчого забезпечення
"Реформування міністерства на першому етапі доцільно почати з створення національної поліції України як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямована і буде координуватися Кабінетом міністрів через міністра внутрішніх справ", - сказав заступник міністра. За його словами, очікується, що практичний етап реформування органів внутрішніх справ планується реалізувати в 2013-2015 рр. Черних зазначив, що для реорганізації міліції в поліцію необхідно внести зміни в існуючий закон "Про міліцію" або прийняти інший закон "Про поліцію".
Заступник міністра також підкреслив, що національна поліція повинна забезпечити виконання основних правоохоронних функцій, які зараз виконують структурні підрозділи МВС: забезпечення громадської безпеки і безпеки дорожнього руху, боротьбу із злочинністю, захист прав і свобод громадян, розслідування злочинів. При цьому поліція повинна складатися з кримінальної поліції, поліції цивільної безпеки, фінансової поліції, транспортної поліції та спеціальної поліції.
Читайте також: Кабмін пропонує скоротити загальну чисельність МВС на 6 тис. 700 осіб
МВС очікує, що створення такого органу дозволить змінити систему оцінки діяльності міністерства, забезпечити ефективний механізм контролю за діяльністю поліції, звільнить поліцію від виконання не властивих їй функцій, скоротить кількість керівного складу, забезпечить повну переатестацію особового складу.
На другому етапі реформування планується створити Державне бюро розслідувань і реформувати Внутрішні війська.
Варто відзначити, що схожу "реформу" вже провели в сусідній Росії. Там 1 березня 2011 вступив в силу закон "Про поліцію", який ознаменував собою активну фазу підготовлювану кілька років реформу МВС. Зокрема, була проведена переатестація всіх співробітників відомства, частина з них була скорочена, а міліціонери почали називатися поліцейськими. Однак нарікань на роботу відомства не стало менше. І якщо раніше критикували міліціонерів, то тепер всі лають поліцейських.
Нагадаємо, в жовтні 2012 року тодішній міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявив, що почав реформу системи органів МВС своїми силами.
Читайте також: Профільний комітет рекомендує ВР прийняти за основу законопроект про поліцію
"Взявши, як приклад, досвід реформування органів МВС Польщі, як найбільш прийнятний для України, не чекаючи зміни відповідного законодавства, ми почали реформування своїми силами. Так, на сьогоднішній день є нова структура апарату МВС: кількість департаментів скорочено з 24 до 12, проходить реорганізація вищих навчальних закладів, які готують кадри для органів МВС. Розглянуто і прийнято проект про скорочення генеральських посад, їх скоротять майже в 2 рази, також істотно скоротять і посади полковників. Плануємо не менш істотно скоротити кількісний склад ДАІ ", - заявив Могильов.
Крім того, Анатолій Могильов заявив про необхідність підтримки реформи органів МВС як з боку парламенту, так і з боку уряду.
"Є два варіанти реформування системи органів МВС: перший - зсередини, з щорічним додатковим фінансуванням системи органів МВС до 1 млрд грн, в такому випадку, нам доведеться компенсувати недофінансування за рахунок скорочення кадрів, а це неможливо. І другий варіант - щорічне фінансування на рівні потреб - додатково 3 млрд грн. В такому випадку нам вдасться провести серйозні перебудови в системі і створити ефективну, динамічну міліцію європейського зразка ", - сказав Могильов