Дев'ять обласних організацій партії "Батьківщина" просять народних депутатів, які не голосували за відставку уряду Миколи Азарова, скласти свої депутатські мандати, погрожуючи в іншому разі вигнати їх із фракції. Про це на сьогоднішній конференції заявив голова Київської обласної організації "Батьківщини" Юрій Одарченко.
Дев'ять обласних організацій партії "Батьківщина" просять народних депутатів, які не голосували за відставку уряду Миколи Азарова, скласти свої депутатські мандати, погрожуючи в іншому разі вигнати їх із фракції. Про це на сьогоднішній конференції заявив голова Київської обласної організації "Батьківщини" Юрій Одарченко.
"Сьогодні в партії "Батьківщина" відбуваються збори членів партії, які розглядають питання неголосування окремих членів партії в п'ятницю на засіданні Верховної Ради з питання відставки уряду Азарова. Ми уповноважені 9 місцевими парторганізаціями заявити, що обласні місцеві бюро підтримали звернення... по-перше, до цих народних депутатів, які не взяли участі в голосуванні, щоб вони виконали умови своєї присяги... і склали повноваження народних депутатів. По-друге, якщо цього не відбудеться, то вони (згадані обласні місцеві парторганізації "Батьківщина") звертаються до Арсенія Яценюка з вимогою провести засідання і виключити цих депутатів зі складу фракції", - сказав Одарченко.
Читайте також: Рада не змогла відправити Кабмін у відставку
Також він повідомив, що таке звернення до депутатів і керівництва фракції "Батьківщина" підтримали Київська міська та Київська обласна організації, а також Хмельницька, Херсонська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Львівська і парторганізація АР Крим.
"Вони всі одноголосно вимагають однозначного виключення тих людей, які не голосували за відставку Азарова, зі складу фракції ВО "Батьківщина", - зазначив Одарченко.
Раніше київська "Батьківщина" вимагала виключити з фракції народних депутатів Віталія Данилова, Дениса Дзензерского, Миколу Мартиненка (на фото), Андрія Павелка, Леоніда Сергієнка і Сергія Фаєрмарка. За словами Одарченка, ці нардепи не виходять на зв'язок з партією.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада голосувала за відставку Кабінету міністрів. Розгляд питання відповідальності Кабміну ініціювала опозиція. Однак за підсумками голосування виявилося, що у чотирьох фракцій (КПУ також голосувала проти уряду Азарова) не набралося 226 голосів. При цьому з фракцій "Удару" і "Батьківщини" не проголосували за 5-7 депутатів, а від КПУ - третина фракції. Не було роботи і з позафракційними депутатами. У результаті не вистачило 36 голосів.
Читайте також: Опозиція не хотіла відправляти уряд у відставку, - Мартинюк
Після цього експерти і журналісти задалися питанням: а чи дійсно опозиція хотіла відставки уряду Азарова? Та й загальна стратегія опозиційних фракцій дуже туманна. Вкотре опозиція "не може" зібрати голоси за ухвалення важливого рішення: ні за скасування пенсійної реформи, ні за призначення виборів, ні за відставку Азарова. При цьому регулярно з'являються депутати, які не голосують.
Те, що "Батьківщину" роздирають внутрішні негаразди, було відомо давно. Багато нардепів, що залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка, який прийняв кермо влади партією після того, як Тимошенко опинилася у в'язниці. Яценюка звинувачують в авторитарному керівництві партією, усуненні старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продажу місць у партійному списку партії, а також в нездатності щось протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарники.
Читайте також: Клюєв платить мільйони, а нардепи хочуть створити фракцію "За Юлю", - Яценюк
Раніше Яценюка звинувачували в "зливі" захисника Тимошенко Сергія Власенка, у якого суд відібрав мандат. Потім у добавку до Табалових в "Батьківщині" з'явилися чотири нові "тушки". Після цього Арсеній Яценюк заявив про те, що влада розробила сценарій, за яким хоче зняти його з посади керівника фракції.