ua en ru

Обсяг держоблігацій з найвищим рейтингом у світі скоротився на 60%

Автор: RBC.UA
Світовий пул державних облігацій з найвищим кредитним рейтингом ААА від трьох основних рейтингових агентств скоротився більш ніж на 60% з початку фінансової кризи, яка призвела до хвилі зниження рейтингів в розвинених економіках.

Світовий пул державних облігацій з найвищим кредитним рейтингом ААА від трьох основних рейтингових агентств скоротився більш ніж на 60% з початку фінансової кризи, яка призвела до хвилі зниження рейтингів в розвинених економіках. Про це повідомляє The Financial Times.

Виключення США, Великобританії і Франції з "клубу дев'яти" країн, які мали найвищий кредитний рейтинг, призвело до скорочення обсягу державних облігацій, що мають найвищий рейтинг від Fitch, Moody's і S&Р, з 11 трлн дол. на початку 2007 р. до 4 трлн дол. в даний час, повідомляє The Financial Times.

Скорочення, в основному викликане пониженням рейтингу США агентством S&Р в серпні 2011 р., є частиною зміни карти кредитних рейтингів. Все це призвело до зростання інвестиційних потоків на ринки, що розвиваються, і змусило інвесторів і регуляторів переглянути визначення безпечних активів.

Читайте також: Standard & Poor's погіршило прогноз по ВВП єврозони

При цьому з січня 2007 р. були підвищені кредитні рейтинги інших країн, особливо в Латинській Америці, але на тлі зниження рейтингів США і європейських країн це залишилося майже непоміченим. Зокрема, були підвищені рейтинги Уругваю, Болівії і Бразилії.
Такі результати свідчать про геоекономічні зміни, викликані напруженістю на світових фінансових ринках з середини 2007 р.

"П'ять років тому світ був досить передбачуваним. Банківські кризи, як правило, були характерні для ринків, що розвиваються. Зараз ми знаходимося в світі, де багато з минулих постулатів не працюють", - сказав управляючий директор Fitch Девід Райлі.

Читайте також: Fitch може знизити рейтинг Великобританії

Високі кредитні рейтинги, як і раніше, в основному спостерігаються в розвинених західних економіках, але середній рейтинг за останні шість років впав найсильніше в країнах, постраждалих від кризи в єврозоні. При цьому в Латинській Америці і Азії рейтинги країн росли.

Експерти відзначають, що такі зрушення, ймовірно, показують країни, де спостерігатиметься сильне і стійке зростання в майбутньому.

Читайте також: Fitch підтвердило рейтинг Євросоюзу на рівні ААА

Голова комітету суверенних рейтингів S&Р Джон Чамберс зазначив, що багато ринків, які розвиваються, пройшли через реформи, які поліпшили їхній кредитний стан. "Ситуацію виправили кращі економічні обставини. Легко проводити реформи, коли відер дме в спину, а не в обличчя", - заявив Чамберс.

Читайте також: S&Р знизило рейтинг Кіпру, а ЄС погодився обговорити нові умови допомоги

Портфельний менеджер Fidelity Investments Джонатан Келлі сказав, що ринки, які розвиваються, колись мали високі ризики, але при цьому інвестиції в них приносили хорошу прибутковість, зараз же це є мейнстрімом.

Підвищення рейтингів ринкових економік, що розвиваються, розширило пул держоблігацій з рейтингом ВВВ. Щоправда, цю категорію поповнили також деякі європейські економіки, які скотилися в кризу.