ua en ru

Обама: ПРО в Європі знаходиться в стадії проміжної готовності

Автор: RBC.UA
Система протиракетної оборони в Європі (ЄвроПРО) знаходиться в стадії проміжної готовності. Про це на саміті НАТО, який проходить в Чикаго 20-21 травня 2012 р., повідомив Президент США Барак Обама.

Система протиракетної оборони в Європі (ЄвроПРО) знаходиться в стадії проміжної готовності. Про це на саміті НАТО, який проходить в Чикаго 20-21 травня 2012 р., повідомив Президент США Барак Обама, передає Deutsche Welle.

Перший етап введення системи в дію передбачає запуск радара в Туреччині і патрулювання Середземного моря американськими кораблями з ракетами-перехоплювачами. Командний центр системи ПРО буде перебувати на військовій базі в Німеччині Рамштайн.

За офіційним графіком, система протиракетної оборони повинна запрацювати до 2020 р. Ракети-перехоплювачі SM-3 будуть встановлені на базах НАТО в Польщі та Румунії.

У свою чергу, генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен повідомив, що НАТО продовжить переговори з Росією про створення ЄвроПРО, відзначивши, що РФ не може заблокувати рішення альянсу про розміщення елементів протиракетної оборони в Європі. "Ми запрошували Росію брати участь в створенні системи ПРО, і наше запрошення, як і раніше в силі. Ми продовжимо наш діалог з Росією, і я сподіваюся, що на певному етапі Росія зрозуміє, що в наших спільних інтересах працювати над протиракетним захистом спільно", - сказав він.

Створення системи ПРО в Європі є частиною нової стратегії НАТО під назвою "розумна оборона". В рамках нових підходів до безпеки держави альянсу прагнуть розширювати співробітництво в галузі оборони в умовах обмежених фінансових можливостей.

Росія виступає противником розміщення елементів ПРО в Європі. У відповідь Москва погрожує розмістити ракети "Іскандер" в Калінінградській області. Росія неодноразово висловлювала побоювання, що система ПРО, що розгортається в Європі, може в перспективі обмежити ядерний потенціал Росії. Запобігти такому розвитку подій, на думку Москви, можна було б за допомогою юридично зобов'язуючих гарантій з боку НАТО. Представники НАТО у відповідь неодноразово заявляли, що особливості створюваної системи однозначно свідчать про те, що вона не буде загрожувати Росії, а також що рівень довіри, що склався між Росією і НАТО, дозволяє вибудовувати відносини без звернення до зобов'язуючим документам.

США та їхні союзники по НАТО наполягають, що система ПРО створюється проти "держав-ізгоїв", зокрема, Ірану.

Нагадаємо, 20 травня ц.р. в американському Чикаго відкрився саміт НАТО, який триватиме два дні.

Відзначимо, за даними поліції Чикаго, під час масових виступів були заарештовані 45 демонстрантів, четверо поліцейських отримали поранення