Президент США Барак Обама підписав указ про початок приведення в дію плану щодо секвестру видаткових статей американського бюджету. У заяві Білого дому зазначено, що на такий крок глава держави був змушений піти після чергового провалу переговорів із представниками Конгресу, повідомляє Reuters.
Президент США Барак Обама (на фото) підписав указ про початок приведення в дію плану щодо секвестру видаткових статей американського бюджету. У заяві Білого дому зазначено, що на такий крок глава держави був змушений піти після чергового провалу переговорів із представниками Конгресу, повідомляє Reuters.
Читайте також: Сенат не прийняв законопроекти, що пом'якшують скорочення держвидатків
В рамках програми скорочення витрат починаючи з 2 березня і по 1 жовтня ц.р. (початок нового фіскального року у США) федеральному міністерствам та іншим відомствам необхідно скоротити свої витрати на 85 млрд дол.
Із цієї суми, за даними міжпартійної комісії, 43 млрд дол. буде скорочено за рахунок військових витрат, 26 млрд дол. припадуть на "невійськові статті бюджету", 11 млрд дол. на програму медичного страхування Medicare, скорочення ще 5 млрд дол. зазначено як "з інших джерел".
Раніше Обама звинуватив республіканців у тому, що вони відмовляються від зближення позицій щодо проблеми запобігання секвестру.
Читайте також: Джейкоб Лью став міністром фінансів США (відео)
Під час виступу після невдалих переговорів глава держави наголосив, що наслідки від "хвильового ефекту", який буде запущений скороченням витрат, позначаться не тільки на американському середньому класі, але й на всій американській економіці.
"Це не стане апокаліпсисом", - зазначив Президент. "Але в той же час завдасть дуже болючого удару по всій економіці", - додав він. За його словами, приведення в дію механізму автоматичного скорочення витрат буде коштувати країні близько 750 тис. робочих місць.
Автоматичне секвестрування передбачає одномоментне скорочення видаткової частини бюджету на 1,2 трлн дол. протягом наступних 10 років. Половина від цієї суми буде отримана за рахунок зниження витрат на армію.
Читайте також: Президент США закликав Конгрес не допустити секвестру бюджету
Нагадаємо, на початку 2013 р. Барак Обама підписав закон, що дозволяє національній економіці уникнути "фіскального обриву". Закон передбачав, що ставки прибуткового податку залишаться попередніми для більшості працюючих американців: тимчасові податкові пільги, введені під час президентства Джорджа Буша-молодшого у 2001-2003 рр., стають постійними.
Крім того, законодавці домовилися, що не буде продовжено й тимчасові пільги з оподаткування заробітних плат, що діють із 2011 р. В результаті 77% американських домогосподарств зіткнулися зі збільшенням податкових виплат, проте не з таким значним, як, наприклад, якщо б спливли відразу всі податкові пільги.
Одночасно документ відклав на 2 місяці автоматичний секвестр бюджету. З настанням березня цей час минув.
Зазначимо, що профіцит федерального бюджету США в січні 2013 р. склав 3 млрд дол. проти дефіциту у 27,4 млрд дол. в січні 2012 р. Востаннє профіцит федерального бюджету США був зафіксований у січні 2008 р. І ось через 5 років бюджет знову був виконаний із профіцитом. Аналітики прогнозували, що дефіцит бюджету США в січні 2013 р. складе 2 млрд дол.
Читайте також: Fitch знизить рейтинг США, якщо ті не зможуть запобігти скороченню бюджетних витрат